Wyniki wyszukiwania dla:

Dobro się mnoży, gdy się je dzieli

Znane jest wszystkim pewne powiedzenie, że dobro mnoży się, gdy się je dzieli. Z całą pewnością można stwierdzić, że postacią, która kierowała się tym stwierdzeniem, był św. Mikołaj.

Tej osoby nie trzeba nikomu przedstawiać, bo jest bardzo dobrze znana. To właśnie po jego hojnym dzieleniu się dobrem z innymi pozostała tradycja obdarowywania się podarunkami w dzień jego wspomnienia.

Św. Mikołaj, 9 grudnia, odwiedził również z podarunkami Dom Dziecka im. Jana Pawła II w Chrzanowie prowadzony przez Siostry Służebniczki NMP. Udał się tam dk. Patrykiem Bombiakiem SDB, wraz z panią katechetką Kamilą Bielamowicz i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Był to wyjątkowy czas przepełniony radością, zabawą i wspólnymi rozmowami.

Spotkanie z wychowankami potwierdza to powiedzenie. Czasem potrzeba niewiele, aby komuś dać trochę radości.

 

6 grudnia św. Mikołaj odwiedził także nasz dom. W spotkaniu uczestniczyła nasza wspólnota oraz rodziny niektórych współbraci, które przyjechały na uroczystość przyjęcia posługi akolitatu. Po grupowym wykonaniu zadań zleconych przez Wyjątkowego Gościa, każdy otrzymał zasłużony prezent.

Adrian Arkita SDB

 

Fotorelacja z wizyty w Domu Dziecka:

Fotorelacja z wizyty św. Mikołaja w naszej wspólnocie:


Podziel się tym wpisem: