Wyniki wyszukiwania dla:

Niecodzienna wizyta

Jesteśmy częścią wielkiej Rodziny Salezjańskiej, która to jest obecna w ponad 130 krajach na świecie. Wygląda imponująco, często to powtarzamy i się tym chwalimy. Jednak rzadziej już mamy okazję tego doświadczyć na własnej skórze.

Dlatego też wizyta salezjanów i młodzieży z Irlandii była dość nietypowym wydarzeniem. Tym bardziej, że 5 przybyłych naszych współbraci pochodzi z: Nigerii, Polski, Timoru Wschodniego i Etiopii. Jest tak dlatego, że to właśnie siłami misjonarzy, irlandzka inspektoria próbuje “zacząć na nowo” swoją obecność na Zielonej Wyspie, która to ze względu na różne czynniki jeszcze nie dawno nie miała się najlepiej. Współbracia więc proponują młodzieży z oratorium wyjazdy do różnych krajów, żeby poznawać charyzmat salezjański i budować salezjańską tożsamość. 27 stycznia do Krakowa przyjechało kilkoro przedstawicieli z oratorium mieszczącego się na kampusie uniwersyteckim w Maynooth.

W dość mocno wypełnionym programie wizyty mieli oni nie tylko zwiedzanie Polski, ale również spotkania z różnymi grupami młodzieży salezjańskiej. Spędzili więc czas z wolontariuszami misyjnymi, w szkole na Nowej Hucie doświadczyli czym są półkolonie, a w Świętochłowicach – jak funkcjonuje szkoła salezjańska na co dzień (dobrze, że ferie zimowe w Polsce są z podziałem na tury). Goście odwiedzili też nowicjat oraz dwa wieczory spędzili z animatorami oratoriów – w Oświęcimiu i Skawie (gdzie rozegrali również mecz z lektorami). Niezapomnianym przeżyciem było również świętowanie uroczystości ks. Bosko na Łosiówce (relacja). Oczywiście nie zabrakło zwiedzania najszczególniejszych miejsc w Krakowie i okolicach – Starego Miasta, Wieliczki, muzeum Auschwitz, Częstochowy, Wadowic itd. Wracając do siebie, 2 lutego wszyscy byli pełni wrażeń oraz inspiracji.

Prawie wszyscy uczestnicy wyprawy byli w naszym kraju pierwszy raz, więc miał rację ks. Cyril Odia, dyrektor domu w Manooth, mówiąc: “we are making history”. Nam też to doświadczenie poszerzyło horyzonty!

 

kl. Michał Cebulski SDB

 

A w ten sposób na bieżąco relacjonowała sama młodzież:

Day 6: The Last DayToday was another early start and with a packed schedule. The first stop was at the Devine Mercy…

Opublikowany przez St Catherines Society Sobota, 1 lutego 2020

Day 5: Feast of Don BoscoWe started off the big day today with a trip to Wieliczka Salt Mines. The passages and…

Opublikowany przez St Catherines Society Piątek, 31 stycznia 2020

Day 4: OświęcimToday we started off close to home at the Mission Park where we got a guided tour and visited a number…

Opublikowany przez St Catherines Society Czwartek, 30 stycznia 2020

Day 3: CzęstochowaToday we headed off early to Częstochowa. Our first stop along the way was at a Salesian School where…

Opublikowany przez St Catherines Society Środa, 29 stycznia 2020

Day 2: Sightseeing in the CityToday it was an early start, after breakfast we headed off to a Salesian School where…

Opublikowany przez St Catherines Society Wtorek, 28 stycznia 2020

Day 1 : Arriving in KrakowWith Day 1 complete the group is beginning to settle in here in Krakow. Upon arrival we got…

Opublikowany przez St Catherines Society Poniedziałek, 27 stycznia 2020

 


Podziel się tym wpisem: