Wyniki wyszukiwania dla:

Misterium wraca na scenę!

Już w ten weekend, już w sobotę, na deski salezjańskiej sceny w Krakowie wróci, przerwane z powodu pandemii, Misterium Męki Pańskiej 2020. Krakowskie Misterium to znacznie więcej niż spektakl teatralny, to przeżycie i niezapomniane doświadczenie. Tegoroczne opowiada historię życia, męki i śmierci Jezusa, w niezwykły sposób splatającą się z historią pewnej stygmatyczki, mało znanej, ale silnej, wytrwałej oraz głębokiej kobiety i siostry zakonnej – Wandy Boniszewskiej.

Tegoroczne Misterium, pod hasłem “Myślałem o tobie wcześniej, aniżeli ty o Mnie, wcześniej niż przyjąłem człowieczeństwo”, miało swoją premierę 29 lutego, a teraz znów jest dostępne dla widzów. To wydarzenie przyciągające na Tyniecką 39 w Krakowie co roku tysiące ludzi wraca na scenę! Przez najbliższe tygodnie Misterium będzie wystawiane w sali teatralnej dzieła Salezjańskiego na Łosiówce z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa i zasad sanitarnych. Zostały jeszcze ostatnie bilety na niedzielne spektakle 20.09 i 04.10 (więcej informacji tutaj).

Misterium przygotowane przez młodych salezjanów z Krakowa, wspólnie z aktorami ze wspólnoty “Ziemia Boga”, pod kierunkiem reżysera i aktora krakowskiego teatru Bagatela Pana Marcina Kobierskiego, jest z pewnością wyjątkowe. “To Misterium jest inne niż wszystkie, które do tej pory widziałam. Każde Misterium Marcina Kobierskiego jest wyjątkowe i niepowtarzalne. A ja za każdym razem zastanawiam się, czy pomysły Ducha Świętego mogą się  skończyć? Zdecydowanie nie, a przedstawienia, na które jeżdżę co roku od kilku lat, są na to żywym dowodem. Jeden temat, a ile ujęć. Ile nowych spojrzeń na postacie!” – czytamy w Gościu Niedzielnym.

W artykule wykorzystano cytat z artykułu w Gościu Niedzielnym autorstwa red. Małgorzaty Gajos
Link do oryginalnego artykułu
Link do popremierowego artykułu na naszej stronie

Tekst: Łukasz Wójcik
Zdjęcia: Agnieszka Krzyształowicz

 

 


Podziel się tym wpisem: