Wyniki wyszukiwania dla:

Misterium


 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2020

Wielki Post był czasem wielkiej refleksji i spotkania z Chrystusem. Było to wyzwanie nie lada proste, ponieważ towarzyszył nam przy tym koronawirus, który można powiedzieć zagościł pośród nas. Przerwał on wieloletnią tradycję wielkopostnych spektakli Misterium Męki Pańskiej, które były wystawiane na Salezjańskiej Scenie Teatralnej.

Z związku z licznymi zapytaniami, czy będzie wznowiona kontynuacja wystawienia spektakli, które się nie odbyły w marcu i kwietniu br., po licznych konsultacjach, zdecydowaliśmy się na wznowienie spektakli Misterium Męki Pańskiej.

 

Terminy spektakli:

19 września (sobota) godz. 13:30 i 16:30

20 września (niedziela) godz. 13:00 i 15:30

26 września (sobota) godz. 13:30 i 16:30

27 września (niedziela) godz. 13:00 i 15:30

3 października (sobota) godz. 13:30 i 16:30

4 października (niedziela) godz. 13:00 i 15:30

Pierwszeństwo przy zgłaszaniu maja wszystkie grupy, które dokonały rezerwacji w marcu i kwietniu, a ze względu na pandemię COVID-19, nie mogły przybyć na dany spektakl. Miejsca są ograniczone ze względu na obostrzenia.

Podczas spektakli zachowane będą wszystkie wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dotyczące zasad bezpieczeństwa. W przypadku gdyby nastąpiły dalsze obostrzenia uniemożliwiające odbycie się kolejnych zaplanowanych spektakli będą Państwo informowani.

Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową na adres: misterium@sdb.krakow.pl

lub kontaktować się pod numer telefonu 735 582 896 w godz. 19:00 – 20:30.

Zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa jest zawsze aktualne. Bóg, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat, aby odkupić człowieka, wyzwolić go z niewoli grzechu i śmierci. Jest to najważniejsze wydarzenie dla ludzkości i zawsze pozostaje żywe dla wszystkich chrześcijan. Głównie dlatego, że wspominamy te wydarzenia w sakramentach, a szczególnie w Eucharystii.

Teatr nie był czymś obcym dla św. Jana Bosko. Organizował w swoim Oratorium przedstawienia teatralne i widział w nich ważny wymiar wychowawczy. Teatr służy radości, ale również kształtuje postawy. Poprzez przedstawienia teatralne mógł docierać do umysłów i emocji ludzi, które mogły się stać przyczyną do zmiany życia. Ksiądz Bosko wykorzystywał teatr do przekazywania podstawowych prawd wiary i moralności.

W jaki sposób można połączyć zbawcze dzieło Jezusa z teatrem? Bardzo prosto! Dzieło Misterium Męki Pańskiej jest spektaklem teatralnym, mówiącym o najważniejszych wydarzeniach dla wszystkich chrześcijan. Przywołuje momenty z życia Jezusa Chrystusa i Jego uczniów.

Salezjanie na Łosiówce od ponad 87 lat wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela. Oprócz młodych salezjanów w Misterium biorą udział członkowie wspólnoty „Ziemia Boga”, działającej przy dziele salezjańskim na Tynieckiej 39. Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia.

Nasze Misterium wyróżnia się spośród innych misteriów. Trzonem scenariusza jest zawsze Ewangelia, jednak jest rozbudowana o różne dodatkowe wątki, dlatego każdego roku jest inny temat przewodni. To na pewno dodaje atrakcyjności temu wydarzeniu. Misterium Męki Pańskiej ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny. Przez to dzieło chcemy przybliżyć widzom jak dobry i miłosierny jest nasz Bóg.

previous arrow
next arrow
Slider
Nasze instytucje