Wyniki wyszukiwania dla:

Misterium


 

Misterium Męki Pańskiej 

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2023

 

Zapisy na Misterium Męki Pańskiej 2023 rozpoczną się 07 stycznia 2023 roku.

Zamieszczamy kilka istotnych informacji, o których prosimy pamiętać przed dokonaniem rezerwacji biletów:

 1. Podczas zgłoszenia prosimy o podanie: imienia i nazwiska osoby zgłaszającej, adres mailowy, telefon kontaktowy, ilość uczestników, datę i godzinę spektaklu. 

 2. Spektakl skierowany jest do widzów powyżej piętnastego roku życia. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do tej prośby.

 3. Zgłoszenia prosimy kierować:

 • drogą mailową: misterium@sdb.krakow.pl 

 1. Dokonanie rezerwacji przez zainteresowanego nie jest jednoznaczne z przyjęciem rezerwacji. Rezerwacja zaczyna być ważna w momencie otrzymania potwierdzenia na adres e-mail.

 2. Spektakle zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą się odbywać o godzinie 13:00 i 15:30.

 3. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na sali prosimy o potwierdzanie/anulowanie rezerwacji odpowiednio wcześniej.

 4. Grupy, które pragną sprawować Msze św. lub inne nabożeństwo w kaplicy znajdującej się w naszym domu, prosimy o poinformowanie o tym fakcie odpowiednio wcześniej.

 5. Osoby i grupy zainteresowane noclegiem lub posiłkiem w naszym domu, prosimy o podanie tych informacji podczas zgłaszania na Misterium Męki Pańskiej. Osoba odpowiedzialna za rezerwację biletów poinformuję zainteresowanych czy jest taka możliwość.

 6. Poprzez podanie swoich danych wyraża Pan/Pani tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu realizacji rezerwacji na spektakl “Misterium Męki Pańskiej 2023” (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dz. U. z 2018 r., poz. 1000 ze zm.). Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego, ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków.

 7. Jest także możliwość uczestnictwa w dwóch ostatnich próbach generalnych – o terminach prób poinformujemy odpowiednio wcześniej. 

 8. Premiera Misterium Męki Pańskiej 2023 odbędzie się 25 lutego 2023 r.

Daty spektakli:

Uwaga! Wszystkie miejsca są już zajęte. 

Kontakt

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z Misterium 2022, która znajduje się poniżej.

“Salezjanie z Krakowa wraz z zespołem “Ziemia Boga” i reżyserem Marcinem Kobierskim po raz kolejny stworzyli niezwykłe Misterium Męki Pańskiej.”

Zobacz galerię zdjęć
autorem zdjęć jest 
Agnieszka Krzyształowicz

Zapraszamy do przeczytania obszernego artykułu, zamieszczonego przez Gościa Niedzielnego:

Misterium Bliskości

Już od 89 lat salezjanie z krakowskiego seminarium zapraszają w wielkopostne weekendy na Misterium Męki Pańskiej.

O tym o czym naprawdę opowiada i skąd wziął się pomysł na tegoroczne Misterium w wywiadzie z Reżyserem, Marcinem Kobierskim.

Zachęcamy, by po spektaklu odebrać rachunek sumienia opracowany na bazie tegorocznego Misterium. Został on przygotowany przez p. Marcina Kobierskiego w porozumieniu z doświadczonymi spowiednikami. Dostępna jest również wersja elektroniczna:

RACHUNEK SUMIENIA

Kilka słów o tym czym jest Misterium…

Zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa jest zawsze aktualne. Bóg, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat, aby odkupić człowieka, wyzwolić go z niewoli grzechu i śmierci. Jest to najważniejsze wydarzenie dla ludzkości i zawsze pozostaje żywe dla wszystkich chrześcijan. Głównie dlatego, że wspominamy te wydarzenia w sakramentach, a szczególnie w Eucharystii.

Teatr nie był czymś obcym dla św. Jana Bosko. Organizował w swoim Oratorium przedstawienia teatralne i widział w nich ważny wymiar wychowawczy. Teatr służy radości, ale również kształtuje postawy. Poprzez przedstawienia teatralne mógł docierać do umysłów i emocji ludzi, które mogły się stać przyczyną do zmiany życia. Ksiądz Bosko wykorzystywał teatr do przekazywania podstawowych prawd wiary i moralności.

W jaki sposób można połączyć zbawcze dzieło Jezusa z teatrem? Bardzo prosto! Dzieło Misterium Męki Pańskiej jest spektaklem teatralnym, mówiącym o najważniejszych wydarzeniach dla wszystkich chrześcijan. Przywołuje momenty z życia Jezusa Chrystusa i Jego uczniów.

Salezjanie na Łosiówce od ponad 87 lat wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela. Oprócz młodych salezjanów w Misterium biorą udział członkowie wspólnoty „Ziemia Boga”, działającej przy dziele salezjańskim na Tynieckiej 39. Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia.

Nasze Misterium wyróżnia się spośród innych misteriów. Trzonem scenariusza jest zawsze Ewangelia, jednak jest rozbudowana o różne dodatkowe wątki, dlatego każdego roku jest inny temat przewodni. To na pewno dodaje atrakcyjności temu wydarzeniu. Misterium Męki Pańskiej ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny. Przez to dzieło chcemy przybliżyć widzom jak dobry i miłosierny jest nasz Bóg.

previous arrow
next arrow
Slider
previous arrow
next arrow
Slider