Wyniki wyszukiwania dla:

MisteriumMisterium Męki Pańskiej 2021


Więcej informacji na temat Misterium tutaj i na facebook’u

Informacja z dn. 13.01.2020.

Ze względu na przedłużenie aktualnie obowiązujących obostrzeń w naszym kraju i w związku z pojawiającymi się pytaniami odnośnie Misterium Męki Pańskiej 2021 informujemy, że rezerwacja biletów rozpocznie się po ogłoszeniu przez rząd informacji o otwarciu teatrów.

Polecamy Państwa modlitwie reżysera, aktorów i całej dzieło Misterium Męki Pańskiej. 

Tymczasem życzymy błogosławieństwa i zdrowia w Nowym Roku w imieniu całej ekipy i wspólnoty salezjańskiej!

“Oficjalnie wystartowaliśmy z przygotowaniami do Misterium Męki Pańskiej 2021! Pierwsze wspólne czytanie scenariusza, choć inne niż wszystkie, przyniosło wiele emocji i rozbudziło nadzieje i apetyty.” 

Czytaj więcej

Kilka słów o tym czym jest Misterium…

Zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa jest zawsze aktualne. Bóg, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat, aby odkupić człowieka, wyzwolić go z niewoli grzechu i śmierci. Jest to najważniejsze wydarzenie dla ludzkości i zawsze pozostaje żywe dla wszystkich chrześcijan. Głównie dlatego, że wspominamy te wydarzenia w sakramentach, a szczególnie w Eucharystii.

Teatr nie był czymś obcym dla św. Jana Bosko. Organizował w swoim Oratorium przedstawienia teatralne i widział w nich ważny wymiar wychowawczy. Teatr służy radości, ale również kształtuje postawy. Poprzez przedstawienia teatralne mógł docierać do umysłów i emocji ludzi, które mogły się stać przyczyną do zmiany życia. Ksiądz Bosko wykorzystywał teatr do przekazywania podstawowych prawd wiary i moralności.

W jaki sposób można połączyć zbawcze dzieło Jezusa z teatrem? Bardzo prosto! Dzieło Misterium Męki Pańskiej jest spektaklem teatralnym, mówiącym o najważniejszych wydarzeniach dla wszystkich chrześcijan. Przywołuje momenty z życia Jezusa Chrystusa i Jego uczniów.

Salezjanie na Łosiówce od ponad 87 lat wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela. Oprócz młodych salezjanów w Misterium biorą udział członkowie wspólnoty „Ziemia Boga”, działającej przy dziele salezjańskim na Tynieckiej 39. Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia.

Nasze Misterium wyróżnia się spośród innych misteriów. Trzonem scenariusza jest zawsze Ewangelia, jednak jest rozbudowana o różne dodatkowe wątki, dlatego każdego roku jest inny temat przewodni. To na pewno dodaje atrakcyjności temu wydarzeniu. Misterium Męki Pańskiej ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny. Przez to dzieło chcemy przybliżyć widzom jak dobry i miłosierny jest nasz Bóg.

previous arrow
next arrow
Slider