Wyniki wyszukiwania dla:

Misterium


 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2020

Próby do Misterium Męki Pańskiej 2020 już rozpoczęte. Prosimy o pamięć modlitewną za wszystkich aktorów oraz reżysera Marcina Kobierskiego.
 

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy rozpoczęły się od 7 stycznia 2020 roku.

Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową na adres: misterium@sdb.krakow.pl 
lub kontaktować się pod numer telefonu 735 582 896 w godz. 19:00 – 20:30.

Bardzo się cieszymy z dużego zainteresowania naszym spektaklem i zarazem chcemy z przykrością poinformować, że już brak miejsc na tegoroczne Misterium Męki Pańskiej.
Jest jednak możliwość zapisania się na listę rezerwową.

Informujemy, że ze względu na treści ukazywane w Misterium Męki Pańskiej 2020 obowiązuje ograniczenie wiekowe od 16 roku życia. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do tej prośby.

Terminy spektakli:

1 marca (niedziela)  godz. 15:30 (brak miejsc)

8 marca (niedziela) godz. 13:00 (brak miejsc); godz. 15:30 (brak miejsc)

15 marca (niedziela) godz. 13:00 (brak miejsc); godz. 15:30 (brak miejsc)

22 marca (niedziela) godz. 13:00 (brak miejsc); godz. 15:30 (brak miejsc)

25 marca (środa) godz.9:00 (brak miejsc)

28 marca (sobota) godz. 14:00 (brak miejsc); godz. 16:30 (brak miejsc)

29 marca (niedziela) godz. 13:00 (brak miejsc); godz. 15:30 (brak miejsc)

4 kwietnia (sobota) godz. 14:00 (brak miejsc); godz. 16:30 (brak miejsc)

Zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa jest zawsze aktualne. Bóg, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat, aby odkupić człowieka, wyzwolić go z niewoli grzechu i śmierci. Jest to najważniejsze wydarzenie dla ludzkości i zawsze pozostaje żywe dla wszystkich chrześcijan. Głównie dlatego, że wspominamy te wydarzenia w sakramentach, a szczególnie w Eucharystii.

Teatr nie był czymś obcym dla św. Jana Bosko. Organizował w swoim Oratorium przedstawienia teatralne i widział w nich ważny wymiar wychowawczy. Teatr służy radości, ale również kształtuje postawy. Poprzez przedstawienia teatralne mógł docierać do umysłów i emocji ludzi, które mogły się stać przyczyną do zmiany życia. Ksiądz Bosko wykorzystywał teatr do przekazywania podstawowych prawd wiary i moralności.

W jaki sposób można połączyć zbawcze dzieło Jezusa z teatrem? Bardzo prosto! Dzieło Misterium Męki Pańskiej jest spektaklem teatralnym, mówiącym o najważniejszych wydarzeniach dla wszystkich chrześcijan. Przywołuje momenty z życia Jezusa Chrystusa i Jego uczniów.

Salezjanie na Łosiówce od ponad 87 lat wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela. Oprócz młodych salezjanów w Misterium biorą udział członkowie wspólnoty „Ziemia Boga”, działającej przy dziele salezjańskim na Tynieckiej 39. Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia.

Nasze Misterium wyróżnia się spośród innych misteriów. Trzonem scenariusza jest zawsze Ewangelia, jednak jest rozbudowana o różne dodatkowe wątki, dlatego każdego roku jest inny temat przewodni. To na pewno dodaje atrakcyjności temu wydarzeniu. Misterium Męki Pańskiej ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny. Przez to dzieło chcemy przybliżyć widzom jak dobry i miłosierny jest nasz Bóg.

previous arrow
next arrow
Slider
Nasze instytucje