Wyniki wyszukiwania dla:

Błogosławiona praca

Majówka kojarzy się z sielanką, grillem, chwilą wytchnienia, czasem zakorkowanymi drogami i miastami. W seminarium zaś, wiemy, że pierwszy weekend majowy będzie dość trudny.  Dlaczego? Bo trzeba spakować się, zakasać rękawy i brać się do roboty. Na szczęście jest to błogosławiony czas pracy.

Bracia: Darek, Dan, Staszek, Robert, Dawid, Paweł Grzesiek pojechali do Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie odbyło się już 27. Ministranckie Święto Dominika Savio. Jest to szczególny czas kiedy ministranci Inspektorii pilskiej mogą się spotkać ze sobą, wspólnie rywalizować w zawodach sportowych oraz wziąć udział w spotkaniach formacyjnych. W święcie tym uczestniczyło ponad 300 młodych ministrantów.

Nasze spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą świętą, a później przeszliśmy przez miasto, manifestując naszą wiarę. Następnie, przedstawiliśmy nasze wspólnoty z których przybyliśmy, a na koniec dnia wzięliśmy udział w spotkaniu z gościem specjalnym trenerem Maciejem Bartoszkiem. Następny dzień minął nam na rywalizacji lekkoatletycznej, a zakończyliśmy go koncertem Ministranckiej Wytwórni Muzycznej. Po wszystkim, nasi współbracia poprowadzili nabożeństwo majowe. Zwieńczeniem naszego Święta był turniej piłki nożnej, rozdanie nagród i podsumowanie całości wydarzenia. Mimo intensywnych zmagań sportowych towarzyszyła nam salezjańska radość oraz duch modlitwy obecny w każdym czasie tego święta.

Nasi bracia Radek i Jacek udali się aż do odległych Suwałk, gdzie odbyło się Inspektorialne Spotkanie Animatorów (w skr. ISA). Spotkanie to z reguły ma charakter formacyjno-integracyjny. Odbywa się ono regularnie dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Zasadniczo, każde takie spotkanie rządzi się własnymi prawami, a jedyne stałe punkty programu to adoracja, msze święte i wspólne modlitwy.

Charakterystycznym jest, że ISA są organizowane w różnych salezjańskich placówkach, a odpowiedzialnym za przygotowanie jest kierownik danego oratorium wraz z animatorami. Dlatego też, uczestnicy mogą korzystać z różnych atrakcji (tym razem odwiedziliśmy pokamedulski klasztor w Wigrach). Animatorzy przyjeżdżają na te spotkania ze względu na relacje, dlatego w planie znalazły się także takie punkty jak dyskoteka, gra terenowa, czy po prostu czas na pogaduchy. Następne takie spotkanie odbędzie się w Płocku.

Współbracia: Maciek, Krzysiek, Norbert, Bartek, Łukasz i Paweł pojechali do Twardogóry, by po dwuletnim okresie pandemii znów spotkać się na Pielgrzymce Ministrantów Inspektorii wrocławskiej. W tym roku towarzyszyło nam hasło nawiązujące do tegorocznej wiązanki Księdza Generała: Nic na siłę.

Nasze spotkanie, choć stacjonarne, jest pielgrzymką. Nie brakowało więc wspólnej modlitwy, spotkań formacyjnych i codziennej Mszy świętej. Oprócz nawiązywania relacji z Panem Bogiem, ministranci nawiązywali także relacje ze sobą nawzajem. Czynili to w wolnych chwilach pomiędzy różnymi konkurencjami, w których brali udział. Były to różne dyscypliny sportowe, konkursy wiedzy, a także coś zupełnie nowego: wspinaczka na dmuchaną wieżę, oraz próba utrzymania się na mechanicznym byku rodeo. Rywalizację sportową wygrali ministranci ze Środy Śląskiej, jednak wszyscy okazali się być pierwszymi we wspólnym dziękczynieniu za dar spotkania, które złożyliśmy u stóp Twardogórskiej Wspomożycielki na kończącej tegoroczny PiM Mszy świętej!

Przed nami są jeszcze Savionalia, które rozpoczniemy w najbliższy piątek. Całe szczęście, odbędą się one na terenie naszego seminarium, więc walizki można schować do szafy. Czekamy z niecierpliwością.


Podziel się tym wpisem: