Wyniki wyszukiwania dla:

Błogosławionego Roku 2023!

Ostatni dzień roku kalendarzowego to czas podsumowania i refleksji nad mijającym czasem.  Jest to dobry moment, aby zatrzymać się i spojrzeć wstecz na to, jak wyglądał cały miniony rok. Ten dzień jest również dniem pełnego nadziei wyczekiwania i wybiegania w przyszłość z nowymi postanowieniami, oczekując tego, że nadchodzący rok będzie lepszy. Tradycją naszego seminarium jest to, że ten dzień spędzamy we wspólnocie.

O godzinie 18:00 uczestniczyliśmy w Mszy świętej dziękczynno-błagalnej odprawionej w kościele rektoralnym. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Mateusz Koziołek SDB, który w okolicznościowej homilii podsumował mijający rok, odnosząc się do ważniejszych wydarzeń i statystyk z życia parafii. Po zakończeniu Mszy odbyło się nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które zakończyło się uroczystym odśpiewaniem hymnu Te Deum.

O godzinie 20:30 zebraliśmy się w naszej seminaryjnej kawiarence, aby wspólnie oczekiwać na Nowy Rok. W czasie tego wieczoru ks. Dyrektor Adam Paszek SDB, zgodnie z coroczną tradycją przeprowadził grę – salezjańską tombolę (włoski odpowiednik gry w Bingo). Do wygrania były przeróżne atrakcyjne nagrody. Ten czas dobrej zabawy upłynął w mgnieniu oka w bardzo pozytywnym nastroju. O północy wznieśliśmy symboliczny toast życząc sobie nawzajem optymizmu, radości, spełnienia marzeń i co najważniejsze Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok 2023.

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia), uczestniczyliśmy o godzinie 10:00  we Mszy Świętej rozpoczynającej Nowy Rok. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Gołębiewski SDB, a Słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Koziołek. Wspólną modlitwą przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki, patronki tego dnia, Dobremu Bogu zawierzyliśmy cały rozpoczynający się rok 2023.

Wkroczyliśmy w Nowy Rok z uśmiechami na twarzach, pełni optymizmu i nadziei. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wszystkim Błogosławionego Roku 2023!

Tekst: kl. Wiktor Ławnicki SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB

 


Podziel się tym wpisem: