Wyniki wyszukiwania dla:

Było „prażone”

W związku z rozpoczynającym się rokiem formacyjno-akademickim, nasza Wspólnota zakonna miała wreszcie okazję spotkać się w pełnym składzie. Tradycyjnie, zebraliśmy się na jesiennym prażeniu.

Prażenie, czyli gotowanie na wolnym ogniu mięsa i warzyw w kotle zjednoczyło całą Wspólnotę. Powodów do wspólnego spędzenia popołudnia było wiele. W końcu do naszego domu powrócili współbracia, którzy odbywali we wrześniu kursy językowe. Gratulowaliśmy tym, którzy w wakacje złożyli profesję wieczystą w naszym Zgromadzeniu. Uczciliśmy solenizantów miesiąca sierpnia i września.  Był to również dobry moment, aby podziękować ustępującym dziekanom: trzymającemu rękę na pulsie Mateuszowi Papierzowi, odpowiedzialnemu za porządek przy liturgii Mateuszowi Buczkowi oraz ubogacającemu nas kulturalnie Dawidowi Jakubiakowi. Słowo wdzięczności przekazali świeżo wybrani dowodzący: kl. Grzegorz Bujałkowski, który został dziekanem głównym oraz kl. Łukasz Grzenia, który będzie dbał przez najbliższy rok o piękno liturgii.

Prażone” było więc doskonałą okazją do okazania sobie wzajemnej wdzięczności, radości, a przede wszystkim budowania braterskiej wspólnoty w myśl słów Chrystusa, że „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

Tekst: kl. Andrzej Suseł SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB


Podziel się tym wpisem: