Wyniki wyszukiwania dla:

Droga na szczyt

Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd – św. Jan Paweł II.

 

Po dwóch miesiącach akcji młodzieżowych, przyszedł czas na… wakacje. Zdobywanie szczytów w Tatrzańskim Parku Narodowym, dzielenie się doświadczeniem akcji wakacyjnych, wspólna modlitwa to źródło jakim były dla naszej seminaryjnej wspólnoty wspólne wakacje w Zakopanem. W dniach 13-17 września, u stóp Giewontu w domu sióstr Zgromadzenia Miłosierdzia Bożego nabieraliśmy siły przed nowym rokiem akademicko-formacyjnym. 

Dzień rozpoczynaliśmy od Eucharystii i wyruszaliśmy na szlak. Pierwszego dnia nasi współbracia dołączyli się do parafialnej pielgrzymki na Giewont w święto Podwyższenia Krzyża. Wśród zdobytych szczytów były m.in. Rysy, Zawrat, Świnica, Granaty, Czerwone Wierchy. Nie brakowało również malowniczych dolin Chochołowskiej i Kościeliskiej oraz doliny Pięciu Stawów. 

Góra w Piśmie Świętym jest miejscem spotkania Boga z człowiekiem. Przemierzanie górskich szlaków było dla nas doskonała okazją do kontemplacji Boga. Nie brakowało spotkania z drugim człowiekiem, jak choćby parą młodą na Świnicy. Góry były dla nas również okazją do pogłębienia relacji braterskich, budowania wspólnoty. 

Wracamy do seminarium pełni optymizmu i nadziei przed nowymi wyzwaniami roku formacyjnego. Jak mówi przysłowie afrykańskie „samemu idzie się szybciej, ale we dwójkę dociera się dalej”.

Tekst: Dawid Jakubiak SDB


Podziel się tym wpisem: