Wyniki wyszukiwania dla:

Dzień pełen wrażeń

Wspomnieć początki oratorium, uczcić Niepokalaną i przyjąć akolitat – można? Można! Środa, 8 grudnia 2021 roku. To był dopiero dzień pełen wrażeń!

Jeżeli ktoś miał już do czynienia, choć odrobinę, z salezjanami, to wie na pewno, że 8 grudnia, to szczególna data. Przywołuje wspomnienie spotkania ks. Bosko z młodym Bartłomiejem w turyńskiej zakrystii. Od tej rozmowy liczymy początek dzieła oratorium

Jakby tego było mało, to uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy z wyjątkowym uczuciem, bo w niej nasz Ojciec i Nauczyciel widział opiekunkę swoich chłopców. Jej czystość, piękno i wierność Bogu stały się przykładem radości, której wszyscy doświadczymy w Niebie. 

Na dodatek, tego dnia sześciu z naszych współbraci zostało akolitami! Kl. Grzegorz Bujałkowski, kl. Łukasz Grzenia, kl. Paweł Klasa, kl. Paweł Lehman, kl. Hung Trung Nguyen i kl. Dominik Nowak, po przygotowaniu, przyjęli posługę akolitatu, przez ręce ks. Piotra Lorka Wikariusza Inspektora inspektorii wrocławskiej. Był to dla nich na pewno ważny krok na drodze do przyjęcia święceń kapłańskich, ale przede wszystkim głębokie doświadczenie miłości Pana. On sam wybiera i powołuje do bycia blisko, również w tak szczególny sposób, jakim jest posługa przy stole eucharystycznym. Otoczmy ich naszą szczerą modlitwą, by stając się sługami ołtarza, uczyli się naśladować Chrystusa, który w swoim Ciele i swojej Krwi wydaje się za nas.

Tekst: kl. Krzysztof Pałucki SDB

 


Podziel się tym wpisem: