Wyniki wyszukiwania dla:

Dzień Wdzięczności

Jak co roku, w pierwszą sobotę Wielkiego Postu w naszym seminarium obchodziliśmy Dzień  Wdzięczności, który jest połączone z premierą Misterium męki pańskiej.

Tego dnia pragniemy podzielić się naszym życiem z naszymi rodzinami. Ten dzień jest ważny również ze względu na przyjęcie posługi Lektoratu przez naszych współbraci z pierwszego roku teologii. Dzięki tej Posłudze będą mogli jeszcze bardziej zagłębiać się w Słowo Boże a tym samym służyć drugiemu człowiekowi. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Inspektor Tadeusz Itrych.

Bezpośrednio po Mszy świętej udaliśmy się do auli. Tam, nasi rodzice i bliscy mogli poznać urywek seminaryjnego życia, oglądając prezentację multimedialną. Całości towarzyszył chór Canticum dyrygowany przez Pana Andrzeja Korzeniowskiego.

Kolejnym ważnym wydarzeniem tego dnia była premiera Misterium Męki Pańskiej 2023 którą przygotowywaliśmy od października ubiegłego roku. Tegoroczne misterium zostało przygotowane na podstawie książki Nie jesteś skazany, która jest oparta na życiu Pana Grzegorza Czerwickiego. Tegoroczna premiera zebrała ponad 200 osobową widownię. Oprócz bliskich, towarzyszyli nam przełożeni, profesorowie oraz dobrodzieje naszego seminarium. Bezpośrednio po premierze odbył się bankiet, na którym Dyrektor naszej Wspólnoty ks. Adam Paszek podziękował reżyserowi Panu Marcinowi Kobierskiemu za wspaniały natchniony scenariusz oraz za poświęcony czas i trud. Ksiądz Dyrektor podziękował również aktorkom z Ziemi Boga, które pomogły w realizacji tego nie łatwego przedsięwzięcia ewangelizacyjnego. Wszystko zakończyła wspólnotowa modlitwa i prezentacja zdjęć z Misterium Męki Pańskiej 2023.

Tekst: kl. Dariusz Kopczyński SDB


Podziel się tym wpisem: