Wyniki wyszukiwania dla:

Dzień Wdzięczności i Premiera Misterium w seminarium

Pierwsze dni wielkiego postu są dla nas zawsze bardzo angażujące i wymagające sporo przygotowań. Przygotowywanie jadalni, sali teatralnej, kaplicy i kawiarenki po to, aby pokazać wdzięczność naszym rodzicom i dobrodziejom seminarium.

Jak co roku, w pierwszą sobotę Wielkiego Postu w naszym seminarium obchodziliśmy Dzień  Wdzięczności, który jest połączone z premierą Misterium Męki Pańskiej.

Tego dnia pragniemy podzielić się naszym życiem z naszymi rodzinami. Ten dzień jest ważny również ze względu na przyjęcie posługi Lektoratu przez  współbraci z pierwszego roku teologii. Jest to mały krok, na drodze ku przyjęciu w przyszłości święceń kapłańskich. Dzięki tej Posłudze będą mogli jeszcze bardziej zagłębiać się w Słowo Boże, a tym samym służyć drugiemu człowiekowi. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Wikariusz Piotr Sosnowski.

Bezpośrednio po Mszy świętej udaliśmy się do auli. Tam, nasi rodzice i bliscy mogli poznać urywek seminaryjnego życia, oglądając prezentację multimedialną. Całości towarzyszył chór Canticum, który przygotował w tym roku utworu „mniej znane” o księdzu Bosko.

Odbyła się także premiera tegorocznego Misterium Męki Pańskiej, której reżyserem jest pan Marcin Kobierski. Warto zaznaczyć, że próby do spektaklu, jak i przygotowywanie scenografii trwało już od listopada. Spektakl zakończony został gromkimi brawami ze strony publiczności.

Na razie dzielimy się kilkoma zdjęciami na naszej stronie z Misterium.

 


Podziel się tym wpisem: