Wyniki wyszukiwania dla:

Dziesięciu diakonów

Akiro Kurosawa nakręcił słynny film – “Siedmiu samurajów”, 6 lat później Amerykanie zrealizowali “Siedmiu wspaniałych”, a dzisiaj, 15 maja 2021 roku, Pan Bóg, jak wierzymy w to mocno, zaprezentował prawdziwe arcydzieło – dziesięciu diakonów.

Przygotowania trwały bardzo długo i nie były łatwe. To przecież, plus minus, 9 lat formacji i studiów. Lata prób i wyzwań, radości i smutków, zmagania z samym sobą i wytrwałego dążenia do celu. Ostatni etap przygotowań miał miejsce w sobotni poranek. Po adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas uroczystej jutrzni, której przewodniczył Ksiądz Inspektor Marcin Kaznowski SDB, kandydaci na diakonów złożyli wyznanie wiary. Chwilę później, lata trudów i wytrwałość zostały nagrodzone i, z rąk Boga, przez ręce Jego Ekscelencji bp. Stanisława Jamrozka, dziesięciu naszych współbraci – Grzegorz Chmieliński, Dominik Iwański, Dominik Kruszyński, Krystian Lipiński (PLN), Piotr Leśnikowski (PLO), Mirosław Kosiec, Grzegorz Kurpias, Maciej Sokalski, Krzysztof Wasiak i Dawid Wilkos (PLS) – zostało ustanowionych diakonami Kościoła.

To była niezwykła, wzruszająca uroczystość, która, już tradycyjnie, odbyła się w kościele św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Jedną z najbardziej podniosłych chwil był śpiew Litanii do Świętych, w czasie której cały kościół i całe niebo modliło się za tych 10 naszych współbraci, którzy leżeli krzyżem na czerwonym dywanie. W niejednym oku zakręciła się łza. To jest też moment, w którym można prosić Boga o szczególne łaski. Wielu modli się o dar słowa. O co prosili diakoni? Zapytajcie ich sami…

Tekst: Paweł Lehmann SDB
Zdjęcia – jutrznia z wyznaniem wiary: Michał Cebulski SDB
Zdjęcia – liturgia święceń: Agnieszka Krzyształowicz

Poniżej zdjęcia z jutrzni i kilka zdjęć z samej liturgii święceń,
więcej już wkrótce…

Podziel się tym wpisem: