Wyniki wyszukiwania dla:

Fiat, stabat, magnificat

Słowa te nabrały niezwykłego znaczenia 31 VII 2021 r. o godz. 11 w bazylice Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku kiedy to rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Jarecki SDB, a okazją do tego spotkania była profesja wieczysta kl. Jacka Banasiuka SDB.

W czerwińskiej świątyni zgromadzili się salezjanie, rodzina kl. Jacka oraz młodzież uczestnicząca w Szkole Animatora Oratorium. Słowo Boże wygłosił ks. Wikariusz Piotr Sosnowski SDB, który wydarzenia oraz słowa z życia Maryi: fiat, stabat i magnificat uczynił życzeniami dla Neoprofesa. Całemu wydarzeniu towarzyszyła atmosfera radości i skupienia, a także wdzięczności Panu Bogu za dar powołania Jacka. Wspólnotę z seminarium reprezentował ks. Dyrektor Adam Paszek SDB, a także kilku innych współbraci.

Wspólne świętowanie zakończył obiad przygotowany przez miejscową wspólnotę salezjanów. Oby to wydarzenie rozbudzało wiarę w sercach młodych ludzi, która jest potrzebna, by odpowiedzieć na głos powołania.

Tekst: Grzegorz Chmieliński SDB
Zdjęcia: fb – Salezjanie Inspektora Warszawska


Podziel się tym wpisem: