Wyniki wyszukiwania dla:

Integracja na całego! Bieszczady 2023

W poniedziałek udaliśmy się z całą wspólnotą na integrację do miejscowości Ustrzyki Górne. Pierwszego wieczoru spotkaliśmy się na modlitwie, a później zaplanowaliśmy nasz pobyt w górach.

Pierwszego dnia pogoda zmusiła nas do zmiany planów. Przez cały wtorek padał deszcz, więc wykorzystaliśmy to na zwiedzanie pobliskich miejsc. Byliśmy w  Komańczy, gdzie znajduje się Klasztor Sióstr Nazaretanek. Tam znajduje się miejsce więzienia ówczesnego Prymasa Polski – kard. Stefana Wyszyńskiego. Zwiedziliśmy również pobliską Cerkiew p.w. Orędownictwa Matki Boskiej – Pokrowy w Komańczy oraz Strachocinę, gdzie urodził się św. Andrzej Bobola. Tak, jak w Komańczy, historię związaną z tym miejscem przybliżyła nam siostra zakonna. 

W środę, na szczęście pogoda się poprawiła i wyszliśmy w góry. Po wybraniu tras, wraz z uwzględnieniem możliwości każdego z nas, podzieliliśmy się na mniejsze grupy i ruszyliśmy wykorzystać ostatnie promienie słońca tego lata. Zaczęliśmy od najwyższego szczytu w Bieszczad, czyli Tarnicy. Kto miał siłę, ten przez dwa dni był w stanie przejść przez  Połoninę Caryńską, Halicz, Krzemieniec, Małą Rawkę i Wielką Rawkę.

Był to czas poznawania się, dzielenia i dobrze wykorzystanego czasu, skoda, że dwa dni górskich wycieczek upłynęły tak szybko. W dniu wyjazdu mieliśmy okazje zatrzymać się w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, gdzie mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii . Warto podkreślić, że to była pierwsza placówka salezjańska w Polsce, a obecnie jest prowadzona przez Michalitów. Dzięki uprzejmości lokalnej wspólnoty zakonnej mogliśmy również zwiedzić Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. Bronisława Markiewicza.

Czas integracji bez wątpienia był nam potrzebny, niebawem zaczynamy rok akademicki i przygotowujemy się do inauguracji roku. Cieszymy się z obecności neoprofesów na naszym wyjeździe jak i pozostałych współbraci, którzy we wrześniu przyjechali do seminarium.

Tekst: kl. Radosław Kołodziejczak SDB
Zdjęcia: Salezjanie


Podziel się tym wpisem: