Wyniki wyszukiwania dla:

Kochaj i wierz

Jak co roku, tydzień po Bożym Ciele, przeszliśmy przez cały świat – obchodząc procesyjnie, z Jezusem Eucharystycznym, park misyjny przy naszym Seminarium. Wraz z parafianami i salezjanami z Łosiówki oraz naszego Kościoła parafialnego pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki na Dębnikach zakończyliśmy w ten sposób oktawę Bożego Ciała.

Tradycyjne cztery ołtarze przypominały nam i wszystkim zgromadzonym o Sercu Pana Jezusa, oraz o misjonarzach świeckich z naszego wolontariatu misyjnego, którzy głoszą Ewangelię w całym świecie. Nie zabrakło akcentu młodzieżowego. W ołtarzu, przygotowanym przez współbraci z III kursu, była wyeksponowana duża ryba – znak chrześcijaństwa i zdjęcia młodych, którzy przy naszym Domu uczestniczyli w tzw. Savionaliach (impreza młodzieżowa organizowana przez Salezjanów inspektorii krakowskiej). Wszystkich staraliśmy się otoczyć naszą modlitwą.

Uroczystą Eucharystię, poprzedzającą procesję, sprawował ksiądz proboszcz Stanisław Oskwarek SDB. W homilii, proboszcz dębnickiej parafii, odniósł się on do wiary w autentyczną obecność naszego Pana i Zbawiciela pod postaciami chleba i wina. Podkreślił jak Chrystus Eucharystyczny potrafi przemieniać nasze życie, szczególnie te, które narażone jest na upadek i zwątpienie.

Pomimo zachowanych ograniczeń w uroczystości wzięło udział stosunkowo wiele rodzin z dziećmi, które w strojach krakowskich dzwoniły dzwonkami i sypały kwiatami. Jako wspólnota jesteśmy im bardzo wdzięczni za zaangażowanie a nade wszystko za piękne świadectwo wiary.

Tekst: Paweł Klasa SDB
Zdjęcia: Paweł Potęga SDB


Podziel się tym wpisem: