Wyniki wyszukiwania dla:

Kolejny młody Salezjanin na zawsze z ks. Bosko!

Jak wiadomo z lektury Konstytucji Salezjańskich, “profesja zakonna jest znakiem spotkania miłości: Boga, który powołuje i ucznia, który odpowiada, oddając się całkowicie Jemu i braciom”. Współbrat z naszej krakowskiej wspólnoty teologicznej, Jego Wysokość kl. Piotr Leśnikowski SDB (Piotr w dowodzie ma 198 cm wzrostu, choć jak sam przyznaje w rzeczywistości mierzy raczej ok. 197 cm), przeżył właśnie takie spotkanie i po raz kolejny powiedział Bogu i Zgromadzeniu Salezjańskiemu “TAK”. Tym razem na zawsze..

W Lubinie, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, niedziela 6 września 2020 roku była dniem wyjątkowym. W obecności rodziny, współbraci, przyjaciół i młodzieży, na ręce ks. Inspektora Jarosława Pizonia SDB, kl. Piotr złożył swoją profesję wieczystą. Uroczyście ślubował, że już na zawsze będzie żył w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości “według drogi ewangelicznej wytyczonej w Konstytucjach Salezjańskich”.

(kl. Piotr Leśnikowski SDB klęczący podczas modlitwy konsekracyjnej)

 

Boże Ojcze, Ty mnie konsekrowałeś dla siebie w dniu Chrztu świętego. W odpowiedzi na miłość Jezusa Chry­stusa Twojego Syna, który mnie wzywa, abym wierniej Go naśladował i wiedziony przez Ducha Świętego, który jest światłością i mocą, ja w pełni dobrowolnie ofiaruję się Tobie całkowicie i zobowiązuję się oddać wszystkie moje siły tym, do których mnie poślesz, zwłaszcza uboższej młodzieży, żyć w Towarzystwie Salezjańskim w braterskim zjednoczeniu ducha i działania, i w ten sposób uczestniczyć w życiu i posłannictwie Twojego Kościoła.

/Fragment tekstu profesji/

 

Piotr Leśnikowski SDB do Nowicjatu Salezjańskiego wstąpił w 2013 roku, a w 2014 złożył swoje pierwsze śluby. Uroczystość jego ślubów wieczystych jest więc pewnym dopełnieniem formacji początkowej Piotra, ale tak naprawdę stanowi początek jego pięknej drogi na wzór Jezusa, jak ksiądz Bosko, w służbie młodzieży. Polecamy naszego współbrata modlitwie i składając serdeczne gratulacje, życzymy rozpalenia charyzmatu salezjańskiego i prowadzenia Ducha Świętego na dalszej drodze powołania dla Piotra (o której więcej opowie sam zainteresowany w filmiku poniżej).

 


Podziel się tym wpisem: