Wyniki wyszukiwania dla:

Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

W dniach od 22 do 25 września 2022 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej  Bolesnej Królowej Polski, młodzi salezjanie z naszej Wspólnoty seminaryjnej uczestniczyli w IV Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych. Głównym hasłem tego wydarzenia były słowa z księgi proroka Izajasza Wstań i świeć.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 600 osób z 84 różnych zgromadzeń i 14 stowarzyszeń/instytutów świeckich. W ramowym programie znalazła się codzienna Eucharystia i wspólnotowa modlitwa Liturgią Godzin; do tego konferencje, spotkania, dzielenie się w grupach własnymi przeżyciami oraz możliwość nocnego trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Nie zabrakło czasu na integrację i rozmowę z siostrami i braćmi. Był to piękny czas  oraz bardzo mocne doświadczenie żywego Kościoła, która objawiało się w radości wszystkich uczestników Kongresu, z faktu bycia blisko Jezusa poprzez konsekrację. Szczególnym momentem dla nas salezjanów, było spotkanie z członkami Rodziny Salezjańskiej – z siostrami Salezjankami i Michalitkami. Na zakończenie Kongresu, podczas niedzielnej Eucharystii, każdy z uczestników zawierzył siebie, swój zakon, stowarzyszenie, instytut, wspólnotę Matce Bożej prosząc Ją o wstawiennictwo na drodze życia konsekrowanego.

W organizację kongresu i jego obsługę medialną było zaangażowanych bezpośrednio dwóch współbraci z naszej Wspólnoty: dk. Michał Cebulski Sdb i dk. Łukasz Wójcik SDB.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Kongresu, gdzie można znaleźć szczegółowe relacje z każdego dnia, a także nagrania konferencji, które zostały wygłoszone w tym czasie.

Tekst: kl. Wiktor Ławnicki SDB


Podziel się tym wpisem: