Wyniki wyszukiwania dla:

“Męska Codzienność”

Jak radzić sobie z natłokiem obowiązków i zabieganiem, a rozwijać się również duchowo? Jak ogarnąć zajęcia i wszystkie pilne sprawy tak żeby nie zapomnieć o tych najważniejszych, zwłaszcza o relacjach?

Tematowi codzienności w życiu mężczyzny poświęcony był cały weekend od 13 do 15 listopada 2020 roku. Kolejny „Męski Weekend” to trzydniowe rekolekcje dla młodych mężczyzn, które było planowane tak, by odbyły się na Łosiówce, zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Pomimo mniej sprzyjających warunków, propozycja spotkała się z pozytywną odpowiedzią i wielkim zaangażowaniem uczestników. Był czas na rozmowy, konferencje, wspólne rozważanie Słowa Bożego, a nawet na wspólną modlitwę. Wielkie podziękowania należą się zaproszonym prelegentom: ks. Pawłowi Figurze SDB oraz ks. Dariuszowi Porzuckowi SDB, którzy mówili odpowiednio o  męskiej relacji do Boga oraz o relacji do samego siebie i do innych w życiu mężczyzny.

Warto podejmować wysiłek, by każda chwila codzienności była spędzona z Bogiem – również wtedy, kiedy angażują nas przeróżne obowiązki. Warto też wygospodarowywać sobie szczególny czas na rozwijanie relacji ze Stwórcą, czego potwierdzeniem niech będą świadectwa uczestników:

“Treści poruszane na konferencjach bardzo do mnie przemówiły. Czułem, że jest to słowo skierowane do mnie. W czasie kwarantanny trudniej było mi “ogarnąć” swoje życie, poukładana codzienność po tak wielkiej zmianie jak kwarantanna zaczyna załamywać się w najsłabszych punktach i wtedy też doświadczałem wielu ciężkich przeżyć. Różne rzeczy nie wyglądały normalnie, samotność także ujawnia nasze wnętrza, a nie każdy prawdziwie zna samego siebie. Wiem, że w tej nowej rzeczywistości muszę ułożyć sobie wiele elementów mojego życia na nowo i to czego dowiedziałem się podczas Męskiego Weekendu na pewno wesprze mnie w dążeniu do tego celu. Pomoże mi poukładać relacje z innymi ludźmi i Bogiem, zajrzeć w głąb siebie, oraz rozplanować codzienne życie.”

oraz:

“Jestem Przemek mam 22 lata i aktualnie pracuję. Podczas Męskiego Weekendu przeżyłem to że mogłem czuć się swobodnie przy klerykach, księżach, uczestnikach. Były konferencje na różne tematy. Jedna konferencja dotyczyła swojego powołania, czy też rozeznania się w swoim życiu, w swojej codzienności. Inna, która zapadnie mi w pamięci to konferencja o codzienności, o tym, że codziennie może wydarzyć się coś innego. Konferencja dotyczyła tego, co robimy codziennie, czy się modlimy, lub staramy się modlić, czy swój wolny czas poświęcamy Panu Bogu, lub innej bliskiej nam osobie. W tej konferencji dowiedziałem się jak mogę ogarnąć swoje życie codzienne, jak napisać plan dnia, żeby nie popadać w bezczynność. Dziękuję bardzo klerykom za zaproszenie mnie na to wydarzenie. Jestem im wdzięczny że mogłem z nimi spędzić ten czas i wysłuchać ważnych konferencji. Dziękuję Panu Bogu, za to że na nich mnie naprowadził. Mam nadzieję ze na wiosnę spotkamy się już w realu w seminarium i będziemy mogli razem przezywać Męski Weekend ze wspólnotą mężczyzn. Chwała Panu za to ze jesteście z nami!”

Polecamy modlitwie wszystkich uczestników i tych, którzy chcieli, ale nie udało im się wziąć udziału w wydarzeniu. Na wiosnę szykuje się następna edycja, kto wie, może już na żywo w Krakowie…

 

Tekst: Michał Cebulski SDB


Podziel się tym wpisem: