Wyniki wyszukiwania dla:

Był Mikołaj!

Jak co dzień, także i we wtorek 6 grudnia rozpoczęliśmy dzień od porannych, wspólnotowych modlitw Liturgią Godzin, rozmyślaniem i Eucharystią. W czasie sprawowanej Mszy świętej ze wspomnienia Świętego Mikołaja, dk. Łukasz podkreślił, że chociaż św. Mikołaj słynie z dobroci i hojności, to jednak lepszego prezentu nie otrzymamy – Eucharystia jest dla nas największym prezentem, największym darem Boga, Boga który ofiaruje nam siebie samego.

Niezależnie od uczestnictwa w Eucharystii, myśl o prezentach, chyba jak każdemu, towarzyszyła nam w czasie wykładów i dalszej części dnia. Na prezenty czekaliśmy z utęsknieniem, jak dopowiedział na wieczornym rozesłaniu dk. Łukasz ponieważ lubimy być obdarowywani.

Po wieczornych modlitwach i Nowennie ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 20:00 zaczęliśmy nasze świętowanie. Kurs III (współbracia, którzy rozpoczęli studia teologiczne we wrześniu) zorganizował dla nas: quiz, kalambury i wspólne radosne śpiewanie. Nie zabrakło też długo oczekiwanego gościa – św. Mikołaja – który stwierdził, że pomimo pewnych niedoskonałości, wszyscy współbracia zasłużyli na prezenty. Aby je otrzymać każdy rocznik, także przełożeni, musieli wykonać jedno zadanie określone przez Mikołaja.

Prezent to tylko symbol i drobiazg, my natomiast cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu.

Tekst: kl. Grzegorz Bujałkowski SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB

 


Podziel się tym wpisem: