Wyniki wyszukiwania dla:

Miłość i dyspozycyjność

Salezjanin jest wezwany do ciągłego nawracania, nie tylko w Adwencie. Szczególną sposobność do tego stanowią comiesięczne dni skupienia, które są czasem słuchania Słowa Bożego, rozpoznawania woli Bożej i oczyszczania serca.

W poniedziałek, 14 grudnia, przeżyliśmy w naszej seminaryjnej wspólnocie dzień skupienia. Poprowadził go dla nas paulin, o. Grzegorz Zakrzewski.  Ojciec przypomniał nam, że jako osoby konsekrowane i poświęcone Bogu jesteśmy szczególnie wezwani, aby być otwartymi na wolę Bożą. Ta otwartość wyraża się w dyspozycyjności na Boże natchnienia, które możemy odnaleźć w codziennym życiu.  Życie zakonnika powinno być przepełnione miłością, a jego postawa powinna się zawsze charakteryzować otwartym sercem dla wszystkich ludzi. O. Grzegorz, z racji że jest także duszpasterzem małżeństw i rodzin, ukazał nam wiele podobieństw między małżeństwem a życiem zakonnym.

Miesięczne skupienie jest momentem przywracania jedności z Chrystusem, ten dzień niewątpliwie był takim czasem. Pomógł nam zbliżyć się do Boga, odświeżył nasze motywacje naśladowania Chrystusa posłusznego, ubogiego i czystego, a także przygotował nas na Jego przyjście.

 

Tekst: dk Adrian Arkita SDB
Zdjęcia: Dominik Kruszyński SDB


Podziel się tym wpisem: