Wyniki wyszukiwania dla:

Misterium 2021 nie kończy się!

To nie koniec! Misterium trwa nadal. Historia Jezusa i Jego przyjaciół rozgrywa się teraz na deskach życia każdego z nas. Misterium jest spotkaniem z Jezusem, raz zagrane, obejrzane czy wyreżyserowane nie kończy się wraz z ukłonami i zgaszeniem świateł ono żyje, pulsuje pragnieniem bliskości Zmartwychwstałego! 

Czy liczby są ważne? Tegoroczne misterium, choć objęte wszystkimi ograniczeniami sanitarnymi, przeżyło z nami 2291 osób. To wielki dar od Boga, że pozwolił nam się spotkać z Nim i ze sobą. Nasz reżyser, Pan Marcin Kobierski, podczas jednej z prób on-line ukazał nam inny wymiar tego Misterium. Nie statystyka, czy matematyka (ile osób obejrzy, czy warto dla takiej liczby?), ale hojność naszego serca pokazuje wartość tego dzieła. Zupełnie jak w przypadku wonności wylanego na stopy Jezusa olejku, który mógłby zostać korzystniej sprzedany, a został “zmarnowany”, tak samo tym jedynie istotnym wym iarem naszej pracy była wonność pracy, zaangażowania, poświęcenia siebie i tego dzieła Jezusowi. Z największym szacunkiem dla naszych drogich gości – to On Jezus był pierwszym dla którego powstało to Misterium.

Dziękujemy słowo jakie przychodzi do głowy jest związane z ogromną wdzięcznością jaką należy skierować ku Bogu, za to, że pozwolił nam zapalić płomień nadziei w świecie ogarniętym mrokiem izolacji, niepewności. Bogu niech będą dzięki za każdy spektakl, każdą osobę, z którą dane nam było rozważać Misterium Miłości Ukrzyżowanej.

Czym było to misterium? Każdy z aktorów, każdy z widzów doświadczył innego odcienia, innej barwy Obecności Boga – Umarłego i Zmartwychwstałego. Tylko On Zawsze Żyjący – może zabrać światu i każdemu z nas woń śmierci, a obdarować nas – tchnieniem życia. Jezus przyjaciel Marty, Marii i Łazarza chce stać się przyjacielem każdego z nas, każdego z osobna. W tym szczególnym roku, w roku “zawieszonych” relacji, dystansu bliskości, nieufnego zaufania – Jezus chce dosiąść się do naszego stołu.

Piękno Jezusowych relacji, piękno Jego serca – tak bliskiego jak nigdy dotąd – w tym Misterium stało się na nowo wcielone, urzeczywistnione. To wielkie zaproszenie do budowania więzi z drugim człowiekiem, do wejścia w intymność spotkania z Tym Który jest Który Był i Który Ciągle przychodzi. Nie dystansujmy się od Chrystusa, On Wywyższony chce przyciągnąć wszystkich do siebie. Misterium przyjaźni, misterium nadziei, misterium wiary w to, że pomiędzy nami jest Chrystus. Niech misterium naszych relacji, naszych przyjaźni z Chrystusem trwa!

 

Tekst: Grzegorz Kurpias SDB
Zdjęcia: Dominik Kruszyński SDB

 

 


Podziel się tym wpisem: