Wyniki wyszukiwania dla:

Misterium Męki Pańskiej 2023 – podsumowanie

W sobotę 1 kwietnia odegraliśmy dwa ostatnie spektakle Misterium Męki Pańskiej. Cieszymy się z tak ogromnego zainteresowania. W tym roku odegraliśmy 22 spektakle, a obejrzało je łącznie ponad 6000 osób.

Misterium Męki Pańskiej przedstawia ostatnie dni życia, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. W tym roku, Misterium było przeplatane historią życia pana Grzegorza Czerwickiego, który dwukrotnie odbył wyrok więzienia. Podczas drugiej odsiadki, jeden ze współwięźniów zaproponował mu lekturę Pisma Świętego. Nie mając nic do stracenia, Grzesiek sięgnął po Biblię. Wkrótce jego życie zaczęło się diametralnie zmieniać. Po wyjściu z więzienia, nawrócony Czerwicki, udaje się na rekolekcje. Tam poznaje Renatę, obecnie własną żonę. W międzyczasie, Grzegorz próbuje odnaleźć swoją siostrę, którą po raz ostatni widział wiele lat wcześniej. Cała historia została opisana w książce pt.: Nie jesteś skazany autorstwa państwa Czerwickich.

Autorem scenariusza i reżyserem Misterium jest pan Marcin Kobierski.

Bezpośrednie przygotowania do Misterium rozpoczęliśmy pod koniec października. Wtedy odbyło się pierwsze czytanie scenariusza i przydział ról.

Na scenie grało 15 salezjanów i 6 aktorek. Ponadto, dwóch współbraci obsługiwało dźwięk i oświetlenie.

Odegraliśmy w całości 22 spektakle, 3 próby generalne oraz 3 próby łączone.

Jeden spektakl Misterium Męki Pańskiej trwał około 90 minut.

Obejrzały nas dokładnie 6353 osoby.

Serdecznie dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie. Mamy nadzieję, że nic nie stanie nam na przeszkodzi i zobaczymy się ponownie na Salezjańskiej Scenie w przyszłym roku.

 


Podziel się tym wpisem: