Wyniki wyszukiwania dla:

„Młodzi na was patrzą”

Śluby wieczyste Salezjanów to zawsze największe święto „salezjańskości”. To radość Rodziny Salezjańskiej z tego, że charyzmat ks. Bosko jest wciąż silny, radość salezjanów, ponieważ kolejni współbracia mówią Bogu „TAK” na zawsze, oraz radość młodzieży, bo – jak to powiedział ks. Inspektor Jarosław Pizoń SDB – „Ci młodzi salezjanie, wasi przyjaciele, ci których poznaliście i na których patrzycie, będą już zawsze służyć młodzieży”.

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie na wrocławskim Ołbinie wszystko wyglądało jak w każdy inny wrześniowy weekend. Pewnie gdyby nie tłum gości, zgromadzonych pod ogromnym, salezjańskim kościołem pw. Świętego Michała, prawdopodobnie ciężko byłoby zorientować się, że tego dnia dzieje się we Wrocławiu coś niezwykłego. Jednak to właśnie tego dnia, 4 września 2021, czterech młodych salezjanów złożyło swoją profesję wieczysta w Zgromadzeniu Salezjańskim. Oznacza to, że ślubowali już na zawsze żyć we wspólnocie salezjanów, w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości i służyć młodzieży do końca swoich dni. Swoje śluby – Bartek Balcerzak SDB, Mateusz Buczek SDB, Paweł Lehmann SDB oraz Arek Żydziak SDB – złożyli na ręce ks. Inspektora, który przewodniczył Mszy Świętej oraz wygłosił Słowo Boże.

Poruszeni rodzice i bliscy, dumni przyjaciele, zamyśleni i wspominający własną profesję współbracia, oraz przejęta i ciekawa młodzież… To wszystko razem ze świadomością tego jak ważny jest to wybór sprawiło, że ślubującym nie raz zadrżał głos ze wzruszenia. Po pięknej uroczystości i długim składaniu życzeń (pięknym było oglądać młodzież, która – zamiast „tylko” obiecywać modlitwę – razem z życzeniami, już pod kościołem modliła się za swoich salezjanów) przyszedł czas na dalsze świętowanie i posiłek.

Świętowanie, choć huczne, szybko się jednak skończy. To co pozostanie to, jak tłumaczył ks. Inspektor, wierność. Wierność Boga, który ich powołał i nigdy nie zostawi oraz ich wierność, o którą ten sam Bóg prosi, na którą czeka i liczy. Pamiętajmy o Arku, Pawle, Mateuszu i Bartku w modlitwie, żeby byli wierni Bogu, którego za ks. Bosko wybrali.

Tekst: Łukasz Wójcik SDB
Zdjęcia: dk. Dominik Kruszyński SDB


Podziel się tym wpisem: