Wyniki wyszukiwania dla:

Na zawsze z ks. Bosko

W Konstytucjach i Regulaminach naszego Zgromadzenia jest napisane, że współbrat składa profesję wieczystą, gdy osiągnął dojrzałość duchową salezjańską, jakiej wymaga doniosłość podjęcia takiej decyzji. Podczas wakacji czterej nasi współbracia, w swej dojrzałości, złożyli śluby wieczyste, wyrażając tym samym gotowość do życia i pracy w Zgromadzeniu Salezjańskim przez resztę życia.

Każdy salezjanin po sześciu latach formacji, czyli nauki w seminarium i życiu w różnych wspólnotach, musi podjąć decyzję odnośnie do swojej przyszłości. Tą decyzją jest profesja wieczysta,  czyli ślubowanie już na zawsze życia w czystości, posłuszeństwie ubóstwie. Ponadto, życia we wspólnocie braci i poświęcenie swoich sił młodzieży. Na Boże wezwanie do życia w Zgromadzeniu Salezjańskim odpowiedzieli: Grzegorz Bujałkowski SDB, Paweł Klasa SDB, Dominik Nowak SDB i Łukasz Grzenia SDB.

Pod koniec czerwca w Pile, na ręce ks. Inspektora Tadeusza Itrycha, profesję wieczystą złożył Grzegorz Bujałkowski SDB. W święto św. Jacka, 17 sierpnia w Oświęcimiu, na ręce ks. Inpektora Marcina Kaznowskiego, profesję wieczystą złożyli Paweł Klasa SDB Dominik Nowak SDB, a 3 września w Sosnowcu, na ręce ks. Inspektora Bartłomieja Polańskiego profesję wieczystą złożył Łukasz Grzenia SDB. Rozrzut dat i miejsc jest spowodowany tym, że każdy ze współbraci chce przeżywać tę uroczystość u siebie, wśród rodziny, zaprzyjaźnionych współbraci, przyjaciół i znajomych. Wszystkie te uroczystości były obchodzone hucznie i radośnie, jednakże to co pozostaje dziś to wierność. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Grzegorzu, Pawle, Dominiku i Łukaszu, aby byli wierni Bogu, który ich powołał.

Dominik Nowak SDB i Paweł Klasa SDB w Oświęcimiu

Grzegorz Bujałkowski SDB w Pile

Łukasz Grzenia SDB w Sosnowcu


Podziel się tym wpisem: