Wyniki wyszukiwania dla:

Na zawsze z ks. Bosko!

Uroczystość św. Józefa w tym roku była dla nas wyjątkowo piękna, ponieważ dwóch naszych współbraci złożyło wieczystą profesję zakonną. Tym samym potwierdzili, że już do końca życia, będą realizowali swoje powołanie do świętości w Zgromadzeniu Salezjańskim.

W czasie Wielkiego Postu obchodzimy dwie bardzo ważne uroczystości: Uroczystość św. Józefa oraz Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym roku, tak się złożyło, że oprócz naszego święta patronalnego, miało miejsce również ważne wydarzenie dla naszego domu i dla naszego zgromadzenia, a mianowicie śluby wieczyste naszych współbraci. Już od rana modliliśmy się za Stanisława i Mateusza, którzy do końca życia, pozostaną z księdzem Bosko. Najważniejsza tego dnia była msza święta, podczas której została złożona profesja zakonna. Mszy przewodniczył Ks. Inspektor Tadeusz Itrych – przełożony Inspektorii pilskiej. Wraz z nim byli jeszcze obecni: Ks. Inspektor Marcin Kaznowski – przełożony Inspektorii krakowskiej oraz zaproszeni współbracia. Ksiądz Inspektor w słowie skierowanym do profesów wieczystych życzył, by w swoim życiu działali jak św. Józef. Stanisławowi i Mateuszowi towarzyszyli najbliżsi, znajomi, przyjaciele oraz Salezjanie Współpracownicy, którzy tego dnia przeżywali także swój dzień skupienia.

Stanisławowi i Mateuszowi życzymy wierności złożonym ślubom oraz aby nigdy nie przysłaniali sobą naszego Mistrza i Pana, Jezusa Chrystusa.

Tekst: kl. Łukasz Grzenia SDB
Zdjęcia: kl. Michał Cebulski SDB


Podziel się tym wpisem: