Wyniki wyszukiwania dla:

Nie jesteś skazany

Tytuł niniejszego artykułu to również tytuł książki autorstwa Grzegorza i Renaty Czerwickich. Zawarte w niej świadectwo nawrócenia oraz życia z Chrystusem stały się inspiracją dla reżysera Marcina Kobierskiego. Główną rolę odgrywa oczywiście osoba Jezusa Chrystusa, Jego Misterium Paschalne, którego w swoim życiu doświadczył Grzegorz. W więzieniu spotkał przyjaciela, który uświadomił go, że w Jego oczach nie jest skazany. Nie jest przegrany. Nikt nie jest. Każdemu daje szanse. Pan Grzegorz z niej skorzystał.

Przez ostatnie 6 weekendów, przyszło mi zmierzyć się z próbą przekazania na naszej Seminaryjnej Scenie, paschalnej drogi Chrystusa w życiu Grzegorza Czerwickiego. Przyznam się, że choć nie było łatwo (bo to totalnie obce mi środowisko; doświadczenia które znam jedynie z filmów) to myślę, że dzięki modlitwie, współpracy z całą obstawą (czyli współbraćmi) oraz członkiniami wspólnoty „Ziemia Boga” (bo należy pamiętać, że choć postać Grzegorza w tegorocznym Misterium pojawiała się często, to nadal była tylko częścią układanki i tłem dla głównej myśli), i oczywiście z samym reżyserem, udało się zrealizować jego założenie: posługując się narzędziem teatru przekazać odbiorcom Dobrą Nowinę o odkupieniu dokonanym przez Chrystusa; o otrzymanej szansie.

Zachęcam do zapoznania się z wypowiedziami niektórych aktorów na temat ich przeżyć związanych z tegorocznym Misterium, które znajdują się pod tym linkiem: https://www.gosc.pl/doc/8101280.W-poszukiwaniu-Mesjasza.

Na zakończenie mojej wypowiedzi podzielę się jeszcze krótką refleksją. Bardzo podoba mi się podejście reżysera. Nie boję się powiedzieć, że jest otwarty i współpracuje z Duchem Świętym w swoim życiu i podejrzewam, że właśnie od Niego samego czerpie pomysły, które są doskonałą odpowiedzią na znaki czasu. To moje trzecie Misterium w reżyserii Marcina stąd wiem, że tło męki, śmierci i Zmartwychwstania w jego sztukach nie jest co roku takie samo (pozostałe tematy można sprawdzić na naszym profilu facebookowm) i ogromnie cieszę się, że w tym roku (nie pierwszy raz) podjął próbę pokazania aktualności wydarzenia Paschalnego, które miało miejsce ponad 2 tysiące lat temu w życiu osoby współczesnej. Wykorzystując podarowany mu talent reżyserski i teatralny przypomina ludziom, że JEZUS żyje, jest obecny DZISIAJ, i pragnie relacji Z TOBĄ, z każdym z nas. Dzięki temu pomysłowi mogłem również osobiście poznać osobiście Grzegorza, jego małżonkę Renatę oraz dwójkę wspaniałych dzieci: Jakuba i Julkę, ponieważ byli na spektaklu dwa razy, a także Piotra Kowalczyka (czyli rapera TAU, którego muzyka została wykorzystana w spektaklu) wraz z jego małżonką Izabelą i córką. Wykorzystałem okazję osobistego spotkania do podziękowania Grzegorzowi za podzielenie się świadectwem swojej wiary i życia z Bogiem w książce, Piotrkowi za to, że daje świadectwo z kolei w swoich utworach i na koncertach.

Jeśli ktoś nie ma możliwości wybrania się do naszego Salezjańskiego Seminarium w Krakowie, to na pewno ma mniejszą odległość do pokonania by sięgnąć po księgę Pisma Świętego i spotkania w nim naszego Zbawiciela. Zachęcam do rozpoczęcia czytania od Nowego Testamentu.

Tekst: kl. Dominik Nowak SDB, czyli misteryjny Grzegorz

 


Podziel się tym wpisem: