Wyniki wyszukiwania dla:

Nie wyście mnie wybrali…

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał. Z wielką radością chcemy podzielić się dobrą wiadomością, że w minioną sobotę, dziesięciu naszych współbraci zostało wyświęconych na kapłanów.

Ten dzień był dla naszej wspólnoty wyjątkowy. W kościele na Dębnikach pięciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Stanisława Jamrozka. Są to (od lewej): Krzysztof Wasiak, Grzegorz Kurpias, Mirosław Kosiec, Maciej Sokalski i Dawid Wilkos. Wszyscy cieszymy się darem neoprezbiterów. Pamiętajmy o nich w modlitwie pokładając nadzieję, że ofiarnie będą służyć Chrystusowi poprzez realizacje charyzmatu salezjańskiego w duchu księdza Bosko!

Tego samego dnia w Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi, z rąk J.E. Abpa metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy, trzech naszych współbraci z Inspektorii pilskiej, przyjęło święcenia prezbiteratu. Są to: Dominik Kruszyński, Grzegorz Chmieliński i Dominik Iwański.

Po dziewięciu latach trudów i wyrzeczeń, potu i znoju, wśród łez szczęścia i radości, oklasków i ogólnego aplauzu, w Lubinie Piotr Leśnikowski i Krystian Sukiennik również przyjęli święcenia prezbiteratu. Słowa modlitwy konsekracyjnej wypowiedział bp. Andrzej Siemieniewski. Otoczmy świeżo wyświęconych kapłanów naszą modlitwą, aby stali się żywym obrazem Jezusa Dobrego Pasterza.

Uroczystości zgromadziły wielu współbraci, gości, młodzieży, przyjaciół i przede wszystkim rodziny nowo wyświęconych i ich księży proboszczów. Święcenia kapłańskie są szczególnym darem Pana Boga, poprzez który chce On uświęcić danego kapłana, jeszcze ściślej zjednoczyć z sobą, by posłać go na swoje żniwo. W homiliach, które są głoszone przez biskupów, słyszymy, że diakoni, mają stać się całkowicie oddani Bogu i ludziom, że mają stać się kapłanami – czyli szafarzami tajemnic Bożych, szczególnie tej największej tajemnicy, którą jest Eucharystia. Liturgie zostały dopełnione przez uroczyste błogosławieństwo, a po niej pamiątkowe fotografie. W niedziele neoprezbiterzy w rodzinnych parafiach sprawowali swoje msze prymicyjne.
Nowo wyświęconych kapłanów otoczmy życzliwą pamięcią i modlitwą, aby na wzór jedynego Kapłana – Jezusa Chrystusa, potrafili każdego dnia składać swoje życie w ofierze Bogu i ludziom, do których zostali posłani.

Zdjęcia: facebook/losiowka; fb: Salezjański Portal Młodzieżowy

 

 


Podziel się tym wpisem: