Wyniki wyszukiwania dla:

Nowi-starzy Salezjanie w Kopcu

Po raz kolejny ósmy dzień września przyniósł wiele uśmiechów na twarzach: rodziców, współbraci oraz wszystkich osób powiązanych z Księdzem Bosko.

Do momentu złożenia ślubów wieczystych salezjanie odbywający formację początkową co pewien czas (1 rok lub 3 lata) muszą ponawiać swoje śluby. Odbywa się to najczęściej 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ta data dla Rodziny Salezjańskiej to jednak nie „tylko” odnawianie i ponawianie swoich ślubów, ale także dzień w którym zgromadzenie zyskuje zupełnie nowych członków.

Z zamiarem ponowienia swoich ślubów, w poniedziałek (07.09) z naszego Seminarium wyruszyło do Kopca 3 salezjanów: kl. Grzegorz Bujałkowski SDB, kl. Trung Hung Nguyen SDB (fon. Czung Hung Nguen) oraz kl. Dominik Nowak SDB. Razem z pozostałymi ośmioma współbraćmi, którzy również z różnych stron zjechali do Kopca, przeżyli dzień skupienia, jednocząc się na modlitwie, adorując Najświętszy Sakrament oraz wsłuchując się w konferencję wygłoszoną im przez Ks. Magistra nowicjatu ks. Jerzego Mikułę SDB. Zwieńczeniem tego dnia był wieczorny wyjazd do Jasnogórskiej Pani.

Następnego dnia, we wtorek (08.09), podczas porannej modlitwy brewiarzowej na ręce ks. Piotra Lorka SDB wszyscy współbracia złożyli ponowienie swojej profesji, a w chwilę później uczestniczyli w Uroczystej Mszy Świętej podczas której swoją pierwszą profesję złożyło sześciu nowicjuszy, tym samym stając się Salezjanami Księdza Bosko.

Znów w urodziny naszej Niebiańskiej Matki narodzili się dla Zgromadzenia nowi współbracia, inni ponowili swoją profesję czasową, a dwunastu nowych nowicjuszy miało pierwszą okazję do dzielenia radości w Rodzinie Salezjańskiej, której członkami być może staną się za już za rok, oczywiście także ósmego dnia września.

tekst: Dominik Nowak SDB
zdjęcia: Salezjański Portal Młodzieżowy oraz Marcin Wosiek SDB

 

 


Podziel się tym wpisem: