Wyniki wyszukiwania dla:

Nowy duszpasterz na Łosiówce

Uroczystość Wniebowzięcia NMP, rocznica Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego i Tour de Pologne prawie pod oknami naszego Domu… ale to nie wszystko. Dziś przywitaliśmy nowego duszpasterza w naszej kaplicy na Łosiówce!

Podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 na Łosiówce miało miejsce pożegnanie ks. Jacka Ryłki SDB i przywitanie nowego duszpasterza – ks. Mateusza Koziołka SDB. Już na początku liturgii parafianie, reprezentujący wszystkie grupy działające w naszym Ośrodku Duszpasterskim, serdecznie podziękowali ustępującemu ks. Jackowi Ryłce, podkreślając jego dobroć, życzliwość i otwarte serce, oraz złożyli ks. Jackowi życzenia z okazji nadchodzących imienin. Następnie przyszedł czas na przywitanie ks. Mateusza i szczere zapewnienie o wsparciu oraz życzenia opieki Matki Najświętszej w nowej posłudze. Ksiądz Jacek przewodniczył Eucharystii, a ks. Mateusz wygłosił Słowo.

Po Mszy Świętej obaj duszpasterze zaprosili parafian na kawę i ciasto, a tam życzeniom, podziękowaniom, gratulacjom i śpiewom nie było końca (okazuje się że „sto lat” można śpiewać więcej niż jeden i nawet więcej niż trzy razy). Obu polecamy Waszej modlitwie, a nowemu rektorowi kaplicy na Łosiówce życzymy mocy Ducha Świętego na czas posługi!

Tekst: Łukasz Wójcik SDB
Zdjęcia: Dominik Nowak SDB

 


Podziel się tym wpisem: