Wyniki wyszukiwania dla:

Nowy Rok

Ostatni dzień roku to czas kiedy wszyscy współbracia wracają ze swoich domów, a we wspólnocie trwają ostatnie po-świąteczne porządki i przygotowania do wieczornych wydarzeń związanych z uroczystym przywitaniem Nowego Roku.

 

O godzinie 17:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej dziękczynno-błagalnej której przewodniczył i podczas której słowo wygłosił Dyrektor naszej wspólnoty ks. Adam Paszek. Był to czas refleksji nad tym co już przeżyliśmy. Pamięcią wracaliśmy do sytuacji trudnych czasu pandemii, wspominając bliskich i współbraci którzy w minionym roku odeszli do Domu Ojca. Wspominaliśmy też te radosne momenty, które w jakiś sposób dotykały całą wspólnotę jak i każdego z osobna – jak wspomniał ksiądz dyrektor- „chociażby to iż naszej wspólnoty nie opuścili żadni młodzi współbracia, a przybyli nowi a których dziękujemy”. Słowami kazania ks. Dyrektor wzbudził w nas nadzieję że przyszły rok będzie inny, wyjątkowy, może lepszy od minionego, że wiele w tym czasie będziemy mogli zmienić co do tej pory nie udało nam się osiągnąć. Na twarzach wielu współbraci już wtedy było widać wielką radość.

O godzinie 20:00 zebraliśmy się w naszej seminaryjnej by wspólnie świętując oczekiwać na Nowy Rok. W czasie tego sylwestrowego spotkania ojciec naszej wspólnoty ks. Adam Paszek zgodnie z coroczną tradycją przeprowadził salezjańską tombolę (red.: odpowiednik gry w bingo w której zakreśla się wyczytane numerki, gdy zakreśli się wszystkie na swoim losie trzeba krzyknąć „tombola!”). Do wygrania były przeróżne nagrody od największych, po drobniejsze które wygrywali praktycznie wszyscy. Pozytywnych emocji było co niemiara. W międzyczasie mogliśmy posilić się i porozmawiać ze współbraćmi na przeróżne tematy. Te cztery godziny dobrej zabawy upłynęły w mgnieniu oka. O północy wznieśliśmy symboliczny toast życząc sobie nawzajem optymizmu, radości, spełnienia marzeń i co najważniejsze Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku 2021.

 

1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi o godzinie 10:00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej rozpoczynającej Nowy Rok, w czasie której przewodniczył i słowo wygłosił prorektor ds. studiów ks. Jacek Ryłko. Rozpoczęcie roku 2021 Eucharystią dla wielu z nas było bardzo wyjątkowym wydarzeniem, bowiem myślami i modlitwą łączyliśmy się z chorymi, oraz wszystkimi tymi którzy w czasach pandemii nie mogli sobie na to pozwolić.

Wkroczyliśmy w Nowy Rok z uśmiechami na twarzach i nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim szczęśliwego, zdrowego i błogosławionego Roku 2021!

 

 

 

Tekst: Grzegorz Bujałkowski SDB
Zdjęcia: Dominik Nowak SDB


Podziel się tym wpisem: