Wyniki wyszukiwania dla:

Objęcie urzędu przez nowego inspektora

Najpierw oczekiwanie, nominacje, potem spekulacje i nadzieja. A dzisiaj?! Wielkie święto, radość, optymizm i oczekiwanie na jutro. Od dzisiaj mamy nowego inspektora! Nowym przełożonym inspektorii św. Jacka jest ksiądz dr Marcin Kaznowski SDB. Z wykształcenia informatyk. Na dzisiejsze czasy – jak znalazł!

Od tygodnia przygotowywaliśmy się na to wydarzenie. Malowanie głównego korytarza, na cieplejszy niż dotąd kolor, podjęte ponad miesiąc temu, było najwyraźniej z natchnienia Ducha Świętego. Widocznie i Panu Bogu podoba się, kiedy w domu jest wszystko odświeżone, czyste i pachnące na taką okazję!

Na instalację inspektora przyjechali goście od wschodu do zachodu (naszej inspektorii, rzecz jasna). Byli księża inspektorzy z pozostałych trzech polskich inspektorii; byli współbracia i współpracownicy z Ukrainy i z wielu naszych placówek w Polsce; były siostry salezjanki, salezjanie współpracownicy, wychowankowie byli i obecni. I my, mieszkańcy naszego domu. Brakowało chyba tylko misjonarzy, ale ich nieobecność jest zrozumiała J

Na Mszy Świętej, którą rozpoczął ks. dr Tadeusz Rozmus SDB, radca dla naszego regionu Europy Północnej i Wschodniej, po kazaniu miał miejsce obrzęd instalacji. Ciekawy to moment kiedy w kościele (tym razem w naszej kaplicy teologicznej) tylko jedna osoba i to na głos wyznaje wiarę i przysięga, że chce wypełnić wszystkie zobowiązania, na które się zdecydowała. Żeby zdobyć się na taką odwagę trzeba nie tylko być doświadczonym i odpowiedzialnym, ale także mieć za sobą sztab ludzi, którzy modlą się i wspierają. Tą jedną osobą był właśnie ks. Marcin… od dzisiaj (11.01.2020 r.) Ksiądz Inspektor.

A kto go dzisiaj wspierał? Po kolei: koledzy – przyjechali zagrać na trąbkach i na organach; najmłodsi współbracia – służyli do Mszy Świętej i śpiewali jako chór Canticum; starsi współbracia – odprawili w intencji swojego nowego przełożonego Eucharystię; młodzież – ze sztandarami szkół dodawali podniosłej atmosfery; rodzice i rodzina – zawsze obecni i wspierający; a ci, którzy nie mogli z nami na Łosiówce – modlili się w domach, żeby już zainstalowanego Inspektora polecać Bogu.

Po Mszy Świętej świętowaliśmy … i to jeszcze jak! Specjalnie przyjechał zespół Faustystem żeby dodać wszystkim wiary i ucieszyć uszy piękną i skoczną muzyką chrześcijańską. Były kwiaty, prezenty, gratulacje, okazja do poznania historii ks. Marcina w Zgromadzeniu i w końcu słowa zachęty. To czego po tej uroczystości można być pewnym, to fakt, że kolejna instalacja musi być w niedzielę! Miał być rosół, a że dzisiaj sobota to zaskoczyła nas zupa pomidorowa.

Jednak najważniejsze są słowa, które wypowiedział nowy ksiądz inspektor Ks. Marcin Kaznowski za Papieżem Franciszkiem: wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa (Evangelii Gaudium 49). Niech i nasza inspektoria wychodzi na peryferia, by zanosić światło Jezusa Chrystusa, tym co mroku i cieniu śmierci mieszkają.

Księże Marcinie dziękujemy za objęcie urzędu przełożonego Inspektorii! Prowadź nas zgodnie z natchnieniem Ducha Świętego, byśmy realizowali w naszych wspólnotach i każdy indywidualnie charyzmat św. Jana Bosco, który otrzymaliśmy od Dobrego Boga.

 

dk. Patryk Chmielewski SDB


Podziel się tym wpisem: