Wyniki wyszukiwania dla:

Obłóczyny

Szczególnym symbolem zakonnika jest strój zakonny, który jest zewnętrznym znakiem przynależności do Chrystusa. Symbolizuje życie zakonne, posłuszeństwo ubóstwo i czystość. Ma wyróżniać zakonników w świecie, a jednocześnie jest mocno przemawiającym środkiem podstawowym, w głoszeniu dobrej Nowiny. Sutanna ma być też zawstydzająca, chronić przed grzechem i uświadamiać, by pamiętano kim się jest.

W niedziele trzech alumnów wyższego Seminarium Duchowego: Jakub Wiśniewski, Rafał Glanc i Gabriel Budnik przyjęło strój duchowny.

Na Uroczystość przyjechali rodzice i rodzeństwo, nie zabrakło też inspektorów, oraz proboszczów z ich parafii i księży z którymi się przyjaźnią.

Podczas Mszy świętej pod przewodnictwem księdza inspektora Bartłomieja Polańskiego SDB, homilie wygłosił ksiądz Piotr Lorek SDB – wikariusz inspektora. Przedstawił w niej adwent jako czas, który uczy nas patrzeć na to co było, co przed nami i patrzeć na Boga, który przychodzi dzisiaj-teraz.
Potem przedstawił nam słowa Mamy Małgorzaty, gdy jej syn przywdziewał sutannę, która powiedziała,
że wolałaby mieć syna chłopa niż księdza, który by zaniedbywał swoje obowiązki, by go przestrzec.
Na koniec wspomniał słowa księdza Bosco, który mówi, że najcenniejszą szatą zakonnika jest miłość. Po Eucharystii wszyscy udali się na uroczysty obiad.

Wieczorem było spotkanie braterskie, podczas którego obłóczeni zgodnie z naszą tradycją wykupili swoje marynarki (zostały zdjęte przed ubraniem habitu) wykonując zadania i wzbogacając naszą kawiarenkę słodyczami.

 

Tekst: kl. Paweł Podgórski SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Ochryniuk SDB


Podziel się tym wpisem: