Wyniki wyszukiwania dla:

Oj cuda, cuda…

Orkiestra, kolorowe stroje, różnobarwne transparenty, tłumy ludzi wyśpiewujące kolędy pod same Niebiosa, azjatycki słoń przemierzający ulice Krakowa i wielka radość – to wszystko można było zobaczyć 6 stycznia.

Objawienie Pańskie, w polskiej tradycji nazywane świętem Trzech Króli, to dzień w którym już od dziesięciu lat przyłączamy się do orszaków Mędrców. W tym roku te obchody przebiegały pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”. Mag pochodzenia azjatyckiego, do którego dołączyło się nasze seminarium, wyruszył przed południem z „Wiosek świata” – parku edukacji, który prowadzi Salezjański Wolontariat Misyjny. Ze śpiewem bożonarodzeniowych pieśni, którym akompaniowała orkiestra ze Skawy, pochód doszedł do salezjańskiego kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach, aby uczestniczyć w uroczystej Eucharystii. Mszy świętej przewodniczył proboszcz dębnickiej parafii – ks. Zygmunt Kostka SDB, a kazanie wygłosił ks. Andrzej Gołębiowski SDB. Zaraz po wspólnej modlitwie marsz ruszył dalej, a jego punktem docelowym był rynek główny, ponieważ tam wszystkie, trzy, krakowskie orszaki miały oddać cześć Świętej Rodzinie.

Przedłużeniem tego świętowania w naszej wspólnocie była tradycyjna wizyta kolędowa. Po wspólnie odśpiewanych nieszporach, ks. Gabriel Stawowy SDB, który pełni funkcję ekonoma inspektorialnego, poświęcił nasz cały dom, wchodząc do każdego pokoju. Błogosławieństwu towarzyszyły gromkie śpiewy i obfite okadzenia. Przy okazji kolędy były również zbierane ofiary na rzecz całej wspólnoty. W głównej mierze były to dary nadające się do spożycia. Dzień zakończyła kolacja i rodzinny wieczór w naszej zakonnej kawiarence.

Tak, między innymi, objawiała się nasza radość na wieść o narodzinach Zbawiciela.

kl. Jacek Banasiuk SDB

Filmowa relacja z Orszaku Trzech Króli

Fotorelacja z wizyty duszpasterskiej w seminarium

 

 

 


Podziel się tym wpisem: