Wyniki wyszukiwania dla:

Ostatnie dni roku 2023

W ostatnie dni grudnia, bardzo dużo działo się w naszym domu.

Przygotowanie do świąt zaczęliśmy od Nowenny do Bożego Narodzenia, w czasie której odbyła się wizytacja księdza inspektora Marcina Kaznowskiego we wspólnocie seminaryjnej (filozoficznej i teologicznej). Ksiądz inspektor porozmawiał z każdym współbratem i grupowo z klerykami i formatorami, nie zabrakło również czasu na spotkanie z grupami przyseminaryjnymi i pracownikami.

Był to również czas na comiesięczny dzień skupienia oraz spowiedź przedświąteczną dla nas i imieninową kolację z solenizantami miesiąca ( w tym księdza rektora Adama Paszka i jego wikariusza księdza Sylwestra Rozemberga i innych). Wizytacja zakończyła się odczytaniem protokołu ostatniego dnia wizytacji.

Po skończonej wizytacji w piątek wieczorem miała miejsce wspólnotowa wigilia, w czasie której składaliśmy sobie życzenia na święta i nowy rok. Nie mogło zabraknąć smacznej ryby na naszym stole i wspólnego kolędowania z różnymi instrumentami.

W sobotę z samego rana nastąpił rozjazd na praktyki świąteczne do wyznaczonych wspólnot zakonnych. W domu pozostało tylko kilku współbraci (ze wspólnoty filozoficznej i teologicznej), aby przygotować dla parafian pasterkę i opiekować się starszymi współbraćmi (w tym odwiedzać codziennie jednego w szpitalu). Z wyjątkiem diakonów, wszyscy powrócili do domu zakonnego, by wspólnie świętować zakończenie roku 2023. Naszym zwyczajem jest wtedy gra w Tombolę, którą organizuje nasz przełożony – ksiądz Adam. Nikt nie odszedł tego dnia z pustymi rękami, a co niektórzy mogą cieszyć się w nowym bidonem, książką golarką, plecakiem i innych praktycznymi prezentami, które na pewno wykorzystamy w nowym roku.

Po Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi powróciliśmy do rutynowego programu i od wtorku zaczęliśmy wykłady.

Wiele czasu poświęciliśmy, aby ostatnie dni w roku przeżyć jak najlepiej, poprzez przygotowywanie własnych serc, domu i kościoła. Każdy dobrze wspomina ostatnie dni roku kalendarzowego.

Zdjęcia: kl. Bwalya Kasonde SDB


Podziel się tym wpisem: