Wyniki wyszukiwania dla:

Pamięć

Tradycyjnie, w polskiej kulturze i Kościele początek miesiąca listopada kojarzy się z Uroczystością Wszystkich Świętych oraz dniem Wspomnienia Wszystkich Wiernych zmarłych.

Jak co roku, w naszym seminarium podtrzymaliśmy tradycję kultywowania czci dla wszystkich świętych. Pierwszego listopada rozpoczęliśmy nasze świętowanie wspólnotową jutrznią oraz Mszą Świętą, łącząc się tym samym z wieczną liturgią sprawowaną przez Jezusa Chrystusa wraz ze wszystkimi świętymi w Niebie. Po południu, udaliśmy się wszyscy na cmentarz Rakowicki w Krakowie, by o godzinie 15.00 wraz z siostrami Salezjankami i salezjanami współpracownikami odmówić różaniec za naszych drogich zmarłych tam spoczywających.

Następnego dnia, późnym wieczorem wybraliśmy się również na pobliski cmentarz na Salwatorze, by przy blasku zapalonych zniczy rozświetlających mrok, odmówić różaniec za zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na tym cmentarzu.

Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za osobę zmarłą. Wystarczy tylko nawiedzić cmentarz i spełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Św. oraz brak przywiązania do grzechu.

Tekst: kl. Dariusz Kopczyński SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB


Podziel się tym wpisem: