Wyniki wyszukiwania dla:

Pamiętamy

Czym jest dla mnie świętość i jak mogę ją osiągnąć? To pytanie, które powinniśmy stawiać sobie codziennie, bo w końcu każdy z nas dąży do zbawienia. Jednakże, Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem, w którym właśnie to pytanie wybrzmiewa w sposób szczególny. 

Być świętym to być innym, wyróżniającym się. Czym wyróżniają się święci? Święci wyróżniają się sposobem życia. Święty to ten, który żył tak jakby widział Boga, a jego relacja z Chrystusem, miała swoje odzwierciedlenie w relacjach z ludźmi. Należy również pamiętać, że święci to przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy tak jak my mieli swoje radości i smutki, troski i zwątpienia. To pokazuje nam, że świętość jest blisko i można ją osiągnąć.

Czy spotykamy w życiu świętych? Zdecydowanie tak, tylko nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Wybraliśmy się całą wspólnotą na rakowicki cmentarz, by przy salezjańskim grobowcu, modlić się za naszych zmarłych współbraci, za zmarłe siostry salezjanki i zmarłych byłych wychowanków. Młodszym współbraciom, wielu spośród tych, którzy są tu pochowani jest nieznanych. Jednakże, starsi pamiętają i poświadczają, że naprawdę ci, którzy tu spoczywają byli świadkami i głosicielami Bożej miłości.

Tekst: kl. Radosław Szyłak SDB
Zdjęcia: kl. Michał Cebulski SDB


Podziel się tym wpisem: