Wyniki wyszukiwania dla:

Piękny czas Misterium 2020!

Słoneczna niedziela, ludzie kręcący się wokół sali teatralnej. To już kolejne misterium, kolejne z rzędu, większość z nas straciła już rachubę, który to spektakl. Wszystko wiemy, niektóre sceny można by przecież zagrać z zamkniętymi oczami, a jednak w powietrzu czuć wyjątkową atmosferę i tylko z ust aktora wychodzącego na swoją scenę słychać ciche: “ostatni raz”.

To było wyjatkowe Misterium Męki Pańskiej dla wielu. Wyjątkowe dla Sióstr od Aniołów, bo opisujące życie ich współsiostry, dziś sługi Bożej s. Wandy Boniszewskiej. Szczególne także dla aktorów, z pośród których, kilku (nasi diakoni), grało w Misterium Męki Pańskiej na scenie salezjańskiej po raz ostatni. Niepowtarzalne dla reżysera, aktorów, ekipy technicznej i całej wspólnoty ponieważ przerwane na wiosnę i grane dalej jesienią.

Dla każdego zaangażowanego Misterium Męki Pańskiej 2020, wystawiane pod tytułem “Myślałem o Tobie wcześniej niż Ty o mnie”, było wspaniałym doświadczeniem duchowym i artystycznym. Możliwość wejścia w tajemnice męki i śmierci Jezusa Chrystusa, stania pod krzyżem jako Jan, zasiadania obok Mistrza podczas Ostatniej Wieczerzy i poznawanie tajemnicy powoływania przez Boga wybranych ludzi do mistycyzmu i szczególnego zjednoczenia z Nim jak w przypadku s. Wandy, to nieocenione przeżycia, które zostaną w nas na długo.

Pośród tego wszystkiego nie może zabraknąć podziękowań. Przede wszystkim z serca dziękujemy reżyserowi i autorowi scenariusza, p. Marcinowi Kobierskiemu, który w czasie przygotowań i odgrywania Misteriów był dla nas przewodnikiem zarówno na ścieżkach scenicznych jak i na drogach wiary. Naszą wdzięczność chcemy okazać aktorkom ze Wspólnoty “Ziemia Boga” bez których Misteria na salezjańskiej scenie nie byłyby takie same. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich tych, którzy wspierali nasze Misterium: współbraci, współpracowników i dobrodziejów.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystko! wierzymy, że ponieważ to dzieło Boże, to sam Pan wynagrodzi wszystkie wysiłki i sprawi że w sercach oglądających pozostaną piękne owoce tego czasu.


Podziel się tym wpisem: