Wyniki wyszukiwania dla:

Pielgrzymka UPJPII

Zanim uroczysta Msza Święta, zanim wykład inauguracyjny, zanim Gaudeamus, wyjazd na spotkanie z Maryją i ze społecznością Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jako, że kurs diakoński w piątek nie miał wykładów, mógł pojechać do Kalwarii wraz z Księdzem Dyrektorem, aby w imieniu całej wspólnoty naszego domu prosić o wstawiennictwo Kalwaryjskiej Madonny na najbliższy rok formacyjno-akademicki.

Kiedy cała społeczność naszej uczelni zebrała się w Sanktuarium, Ksiądz Rektor Ks. prof. dr hab. Robert Tyrała powitał każdego pielgrzyma. Oprócz wykładowców i studentów (świeckich, zakonnych i duchownych) na wspólną modlitwę przyjechali również pracownicy, dzięki którym nasz Uniwersytet jest codziennie gotowy do pracy. Po krótkich słowach przywitania nastąpił wykład naukowy Ks. dr  hab. Grzegorza Mariusza Barana pt. Nocne widzenia Pawła Apostoła kluczowymi momentami w jego misji apostolskiej. Prelegent zaznaczył w swojej wypowiedzi, że wszystkie widzenia Pana Jezusa jakie przeżył św. Paweł, o których możemy przeczytać w Dziejach Apostolskich, odcisnęły piętno nad jego Curriculum vitae. Po wykładzie miała miejsce najważniejsza część naszej pielgrzymki. Wraz z pieśnią O Panie Tyś moim pasterzem rozpoczęła się Eucharystia, podczas której kazanie wygłosił Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie ks. Michał Kania, który pod koniec zapytał się nas wszystkich czy ewangeliczne biada, wypowiadane nad trzema miastami (Korozain, Betsaida i Kafarnaum) przypadkiem nie są wypowiadane dzisiaj przez Jezusa nad nami. Po wspólnej modlitwie wszyscy udaliśmy się na obiad. Ostatnim wspólnym punktem było nabożeństwo Drogi Krzyżowej w krużgankach Sanktuarium. Poszczególne rozważania były odczytywane przez alumnów seminariów uczących się w naszej uczelni.

Mimo padającego deszczu i dużej wilgotności, wróciliśmy zadowoleni ze wspólnego spotkania ze społecznością Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Czekamy już na uroczystą Mszę Świętą,  na wykład inauguracyjny i śpiew Gaudeamus. Jesteśmy gotowi.

Tekst: dk. Bartosz Balcerzak SDB
Zdjęcia: dk. Michał Cebulski SDB


Podziel się tym wpisem: