Wyniki wyszukiwania dla:

Pracowity początek maja

O ile majówka kojarzy się z grillem i wypoczynkiem, to w naszym przypadku o odpoczynku mowy nie ma. Ostatni weekend spędziliśmy aktywnie na różnego rodzaju akcjach młodzieżowych.

Część z nas wyjechała do Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie odbyło się 28. Ministranckie Święto Dominika Savio. Przez te kilka dni, młodzież rywalizowała ze sobą w zawodach lekkoatletycznych, turnieju piłki nożnej, konkursach wiedzy oraz przed komputerami w turnieju w FIFĘ 22. Oczywiście, jak na święto ministranckie przystało, nie zabrakło wspólnej modlitwy i formacji duchowej. W samym wydarzeniu uczestniczyło około 300 młodych osób.

Pełną fotorelację z Aleksandrowa Kujawskiego można zobaczyć na Facebooku – Ministranckie Święto Dominika Savio

W stolicy Warmii, Olsztynie, odbyło się Inspektorialne Spotkanie Animatorów (ISA). Hasłem przewodnim spotkania były słowa św. Jana Pawła II: Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie. Podczas wydarzenia, próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są te wygodne buty, dosłownie i w przenośni.

Istotą ISA jest ukazanie wartości relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Spotkanie rozpoczęło się w sobotę Mszą świętą, a zakończyło we wtorek pieszą pielgrzymką do Gietrzwałdu. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją na Facebooku – Oratorium im. św. Jana Bosko w Olsztynie

Trzech współbraci majówkę spędziło w Twardogórze, gdzie odbyła się Pielgrzymka Integracyjna Ministrantów (PIM). Tak, jak nazwa wskazuje, celem wydarzenia jest zawiązanie wspólnoty pomiędzy ministrantami Inspektorii Wrocławskiej, w centrum której będzie Jezus Chrystus. Podczas PIMu jest postawiony mocny akcent na rywalizację sportową w wielu dyscyplinach. Ministranci zostali podzieleni na kategorie, począwszy od najmłodszych, aż do najstarszych. W tym roku powstała dodatkowa kategoria, którą tworzyli rodzice.

Całą fotorelację można obejrzeć na profilu młodzieżowym Inspektorii Wrocławskiej – Salezjański Portal Młodzieżowy


Podziel się tym wpisem: