Wyniki wyszukiwania dla:

Skupienie

W miniony weekend wyjechaliśmy do Stryszawy, aby w ciszy odbyć Dzień Skupienia.

Dzień Skupienia to czas specjalnie przeznaczony na zatrzymanie się, oderwanie od obowiązków i zastanowienie jak wygląda moje życie duchowe teraz i gdzie jestem. To również właściwy czas na rachunek sumienia i dobrą spowiedź. Dzień Skupienia odprawiamy zazwyczaj co miesiąc, natomiast raz na kwartał ma on bardziej rozbudowaną formę.

Tym razem wyjechaliśmy do Stryszawy, gdzie zatrzymaliśmy się u Sióstr Zmartwychwstanek. Sama Stryszawa być może jest dziś mało znaną miejscowością, natomiast 60 lat temu, regularnie na wakacje przyjeżdżał tam kard. Stefan Wyszyński. Również, w Stryszawie mieszkała tercjarka karmelitańska, mistyczka – Służebnica Boża Kunegunda Siwiec.

Stryszawa – Izba Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego

W górskim klimacie o odpowiedzialności za nasze życie zakonne, wiarygodności i kierownictwie duchowym mówił nam o. Józef Augustyn SJ. Ze względu na wyjazd z Krakowa i przekazane treści, Dzień zmienił się na weekend skupienia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten bardzo owocny duchowo czas. Mamy nadzieję, że przez tego rodzaju różne doświadczenia będziemy mogli lepiej służyć Bogu i ludziom.

Tekst: Radosław Szyłak SDB
Zdjęcia: Maciej Cendrowski SDB


Podziel się tym wpisem: