Wyniki wyszukiwania dla:

Słodko-gorzki dzień

Wreszcie rozpoczęliśmy wakacje.  Jednakże, ten dzień ma dla nas słodko-gorzki smak. W Zgromadzeniu Salezjańskim co roku dokonują się zmiany personalne w placówkach. Tym razem, zmiany nie ominęły naszego domu. Kończąc rok formacyjno-akademicki, pożegnaliśmy współbraci, którzy od sierpnia rozpoczną pracę w innych wspólnotach.

Zaczynając od tych rzeczy pozytywnych, to rozpoczęliśmy wakacje. Ten rok minął nam bardzo szybko, bo był bardzo pracowity. Oprócz standardowych studiów i sesji egzaminacyjnych, odbyliśmy kilka serii praktyk katechetycznych w szkołach, mieliśmy również całoroczne praktyki i zaangażowania, prowadziliśmy rekolekcje w szkołach, braliśmy udział w warsztatach medialnych, odegraliśmy ponad 20 spektakli Misterium Męki Pańskiej, a do tego dochodzi trud codziennego życia. Można więc powiedzieć, że  zasłużyliśmy sobie na te wakacje. Będzie to dla nas czas odpoczynku i błogosławionej pracy, bo inaczej nie da się nazwać naszej asystencji na różnego rodzaju akcjach wakacyjnych.

Dziś również swoje imieniny obchodzi ks. Jan Krawiec. Choć przed kilkoma dniami uczciliśmy jego 65. rocznicę święceń, to jeszcze raz życzymy naszemu solenizantowi i jubilatowi błogosławieństwa Bożego, zdrowia i potrzebnych łask.

Niestety, od przyszłego roku nasza wspólnota skurczy się. Dziś pożegnaliśmy ks. Tadeusza Mietłę, który przez ostatnie lata pełnił w naszym domu funkcję Wicedyrektora wspólnoty i Katechety; ks. Piotra Basistę, który jest w naszym domu Ekonomem oraz ks. Pawła Figurę, który studiuje na UPJPII oraz jest w naszym domu spowiednikiem. Przeżywając dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, życzymy naszym współbraciom, aby Dobry Pasterz czynił ich serca według serca swego. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że spotkaliśmy tych naszych braci właśnie tu i teraz.

 


Podziel się tym wpisem: