Wyniki wyszukiwania dla:

Spotkanie opłatkowe

Pokoje posprzątane, korytarze umyte, choinki ubrane, stoły nakryte, okna umyte. Zewnętrznie, dom przygotowany na święta, a wewnętrznie, oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się wszyscy przy jednym stole, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy nowenną do Bożego Narodzenia. Śpiewając wspólnie jeden z tekstów nowenny, który brzmi: Na przyjście Chrystusa Króla, pójdźmy wszyscy z pokłonemrzeczywiście, czuje się radość nadchodzących Świąt.

Po wspólnej modlitwie, udaliśmy się na naszą jadalnie. Tradycyjnie, został odczytany fragment ewangelii, przedstawiający narodziny Pana Jezusa. Tak, jak w poprzednim roku, był z nami obecny Ksiądz Inspektor Marcin Kaznowski, który pobłogosławił opłatki i złożył nam wszystkim życzenia.

Muszę przyznać, że przez całe spotkanie, towarzyszył nam świetny klimat. Same życzenia składaliśmy sobie przeszło przez dwie godziny. Każdy z nas usłyszał wiele ciepłych słów, których nie wypowiadamy sobie na co dzień. Nie zabrakło również śpiewu kolęd.

Po spotkaniu, współbracia wyruszyli do salezjańskich domów, rozsianych po całej Polsce, by odbyć praktyki świąteczne i odwiedzić rodzinne strony.

Tekst: kl. Radosław Szyłak SDB
Zdjęcia: kl. Michał Cebulski SDB

 


Podziel się tym wpisem: