Wyniki wyszukiwania dla:

Spotkanie opłatkowe

Gdy sprzątanie i strojenie domu dobiegło końca, całą wspólnotą spotkaliśmy się przy stole by złożyć sobie życzenia i spożyć wspólny posiłek przed wyjazdem większości salezjanów do swoich rodzinnych domów.

Można powiedzieć że to dobre wprowadzenie w świąteczny, rodzinny nastrój. Na samym początku tradycyjnie zasłuchaliśmy się we fragment Pisma Świętego przedstawiający historię narodzin naszego Zbawiciela. Ksiądz Inspektor jak głowa rodziny rozpoczął świętowanie od życzeń oraz błogosławieństwa opłatków i posiłku. W tym radosnym klimacie (również podtrzymując tradycje) padło mnóstwo ciepłych słów podczas składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem.

Życzenia zamieniły się w konwersacje towarzyszące spożywaniu świątecznych dań którymi były między innymi barszcz czerwony z uszkami i karp oraz, jakżeby inaczej – kompot z suszek.

Nasze świętowanie zwieńczyło śpiewanie kolęd przy akompaniamencie naszego seminaryjnego zespołu Łośband, a nasi zagraniczni współbracia również ubogacili nas śpiewami w ojczystych językach ze swoich krajów.

Była też jeszcze jedna okazja do świętowania. Ponieważ nasza wspólnota w większości rozjeżdża się przed Wigilią i Świętami, dlatego 24 grudnia nie tylko nie siadamy razem do wigilijnego stołu, ale też nie jesteśmy w stanie uczcić imienin Ojca naszej Wspólnoty – ks. Adama Paszka SDB.

Życząc dostojnemu solenizantowi wszelkiego błogosławieństwa polecamy Go także modlitwom i serdecznej, świątecznej pamięci!

 

 

 

Tekst: Dominik Nowak SDB
Zdjęcia: Dominik Kruszyński SDB


Podziel się tym wpisem: