Wyniki wyszukiwania dla:

Świeże siły we wspólnocie

Każdy młody salezjanin zanim zacznie pracę w danej wspólnocie zakonnej musi przejść przez tak zwaną formację początkową, która łącznie trwa 9 lat. Najpierw jest prenowicjat i roczny nowicjat, który kończy się złożeniem pierwszej profesji zakonnej. Później są dwa lata studiów filozoficznych w Lądzie n. Wartą. Po studiach młodzi salezjanie odbywają tak zwaną asystencję, czyli dwuletnią praktykę wychowawczo-duszpasterską, po której znów przychodzi czas studiów teologicznych, tym razem w Krakowie. Oto współbracia, którzy wraz z początkiem września przybyli do naszej wspólnoty, bo właśnie owe studia rozpocząć.

Dariusz Kopczyński SDB

28 lat                                                                          Pochodzi z Kobylnicy koło Słupska    

Kilka zdań o sobie:      

Urodziłem się w 1993 roku 27 marca.
Od swoich lat młodzieńczych byłem ściśle związany z salezjańską parafią N.S.P.J w Kobylnicy. Udzielałem się w tej parafii jako ministrant i pomoc organizacyjna. Ukończyłem technikum Ochrony środowiska w Słupsku oraz studia Ochrony Środowiska i Krajobrazu na AP w Słupsku. Moje zainteresowania to przyroda, głównie dendrologia oraz majsterkowanie.

Krzysztof Pałucki SDB

24 lata                                                                        Pochodzi z Lubina

Kilka zdań o sobie:      

Swoją asystencję spędziłem w Kopcu i Tarnowskich Górach. Interesuję się literaturą, muzyką, filmem, ale gdybym miał wybrać co cenię sobie w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Dziękuję Bogu za wszystkich przyjaciół i bliskich, którzy wciąż uczą mnie odkrywać dobro i są największą łaską jaka mnie spotkała.

Norbert Rosiński SDB

27 lat                                                                          Pochodzi z Głogowa

Kilka zdań o sobie:      

Urodziłem się w uroczej miejscowości, która zwie się Głogów. Ukończyłem tam liceum, po czym wybrałem się na studia do Wrocławia. Tam z kolej przeżyłem nawrócenie i poznałem Salezjanów. Interesuję się sportem, wieloma dyscyplinami, ale obecnie kalisteniką. Oprócz tego, wiele serca wkładam w muzykę i pisanie tekstów. Ponadto, interesuje mnie drugi człowiek.

Radosław Szyłak SDB

25 lat                                                                          Pochodzi z Suwałk

Kilka zdań o sobie:      

Od najmłodszych lat byłem ministrantem w salezjańskiej parafii. Wstąpiłem do nowicjatu zaraz po napisaniu matury. Asystencję spędziłem w bursie salezjańskiej dla młodzieży męskiej przy ul. Wiślanej w Warszawie. Lubię pić kawę, jeździć samochodem, grać w piłkę, jeździć na rowerze, pływać kajakiem i wszystko inne co jest związane ze sportem.

Maciej Walkowiak SDB

26 lat                                                                          Pochodzi z Poznania

Kilka zdań o sobie: 

Przygodę z Księdzem Bosko rozpocząłem w 2014 roku, poznając salezjanów na poznańskich Winogradach. Później wstąpiłem do nowicjatu i w 2017 roku zostałem salezjaninem. Dwa lata asystencji spędziłem w Lubinie we wspólnocie pw. św. Jana Bosko. Lubię uprawiać sport, w szczególności upodobałem sobie kolarstwo. Lubię także wykonywać prace techniczno-manualne. Na koniec dodam, że uwielbiam pracować z dziećmi i młodzieżą, towarzyszyć im na drodze rozwoju osobistego.

 


Podziel się tym wpisem: