Wyniki wyszukiwania dla:

Sygnał do akcji…

Zakończył się rok akademicki 2020/2021. Razem z całą wspólnotą i przedstawicielami spośród wykładowców naszego Seminarium zakończyliśmy rok formacji i ciężkich zmagań intelektualnych.

Bez zwątpienia ten rok przechodzi do historii, jako naznaczony covidem, odejściem do Pana księdza Jana Wilkołka SDB, a także radościami życia wspólnotowego: ponowieniami profesji zakonnych, ślubami wieczystymi, święceniami diakonatu i prezbiteratu i wieloma innymi wydarzeniami. W homilii podczas piątkowej, uroczystej Eucharystii „Ojciec naszej wspólnoty”, ksiądz Dyrektor Adam Paszek SDB, podkreślał specyfikę tego roku, a także potrzebę spojrzenia na przyszłość z optymizmem.. Podczas celebracji Eucharystii Stanisław Karsznia SDB i Mateusz Papierz SDB ponowili swoją profesje zakonną ofiarując się Bogu w ślubach czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Tego dnia również podziękowaliśmy za dwu letnią pracą księdza prorektora Jacka Ryłko SDB, który zawsze z serdecznością wkładał wiele pracy, aby studia były na jak najwyższym poziomie. Dziękujemy księdzu Jackowi za wszelki trud pracy i życzliwość braterską, życząc wszelkich łask od Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jako dowód uznania ksiądz prorektor otrzymał w darze rower do pokonywania kolejnych szlaków na drodze do zbawienia. Podczas świętowania obecny był także przyszłoroczny ks. Prorektor, ks. Wojciech Gretka SDB, wykładowca metafizyki w naszym lądzkim seminarium.

Wszystko zakończyło gromkie „udanych wakacji” z ust Dyrektora. To było jak sygnał do akcji, bowiem niektórzy udawali się już na akcje wakacyjne z młodzieżą w całej Polsce. Inni rzucili się, aby przygotowywać Szkołę Animatora Salezjańskiego, która ma miejsce w naszym domu w pierwszych dniach wakacji, a część wspólnoty jeszcze tego samego dnia udawała się do Rumi, gdzie w niedzielę śluby wieczyste złożą współbracia pochodzący z inspektorii pilskiej: Dawid Jakubiak SDB, Robert Sierota SDB, Paweł Potęga SDB oraz Dan Machola SDB.

Wszystko ma swój koniec i początek. Dziękując za miniony rok akademicki wszystkim życzymy radosnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji i polecamy naszą wspólnotę pamięci w modlitwie.

Tekst: Paweł Klasa SDB
Zdjęcia: Arkadiusz Żydziak SDB


Podziel się tym wpisem: