Wyniki wyszukiwania dla:

Szczęśliwego nowego roku!

Ostatni dzień roku kalendarzowego, potocznie zwany „sylwestrem” to dobry moment by spojrzeć wstecz, by powspominać wszystkie radosne chwile i te mniej radosne, by zobaczyć co dobrego wydarzyło się i co było nie takim jakim byśmy chcieli. Ten dzień jest również dniem pełnego nadziei wyczekiwania i wybiegania w przyszłość z nowymi postanowieniami, oczekując, że będzie to lepszy rok.

W seminarium, jak co roku, przeżywamy ten dzień wspólnie. Świętowanie Nowego Roku rozpoczęliśmy uczestnictwem we mszy świętej w kościele rektoralnym. Tego wieczoru, w kościele zgromadziło się wiele osób, by dziękować Bogu za wszelkie łaski oraz przepraszać za popełnione grzechy i błędy. Po mszy odbyło się nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które zakończyło się uroczystym odśpiewaniem „Te Deum”.

Ostatniego wieczoru starego roku zagraliśmy w  „tombolę”, która jest włoską odmianą gry „bingo”, a która jest już niemal naszym tradycyjnym punktem sylwestrowej nocy. Towarzyszył nam dobry humor, napięcie związane z  nagrodami. Po zakończonej grze było ostatnie odliczanie, odpalenie fajerwerków i okrzyk „Szczęśliwego Nowego Roku”.

Również wszystkim wam życzymy, aby w tym nowym roku nastąpiła odwilż, czego jesteśmy świadkami za naszymi oknami, odwilż w naszych relacjach z bliskim jak i z Panem Bogiem. Niech
nasze serca zostaną „ocieplone” przez wzajemną serdeczność, wyrozumiałość i zgodę. „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy
swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.

Tekst: kl. Dawid Jakubiak SDB
Zdjęcia: kl. Michał Cebulski SDB

 


Podziel się tym wpisem: