Wyniki wyszukiwania dla:

Szkoła Animatora Salezjańskiego

W miniony weekend (20-22.10) odbyła się kolejna edycja Szkoły Animatora Salezjańskiego (SAS).
Ponad 130 młodych osób z placówek Inspektorii Krakowskiej przybyło do seminarium by poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w animacji młodzieży oraz by miło spędzić czas we wspólnym gronie.

Wydarzenie to miało szczególny charakter z dwóch względów. Po pierwsze nowością była obecność członków służby liturgicznej z naszych parafii, którzy przygotowywali się do kursu ceremoniarza.
Drugą ważną częścią tych dni było zaprzysiężenie Inspektorialnej Rady Młodych (IRM).

W piątek spotkanie oficjalnie rozpoczęło się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas którego prosiliśmy Ducha Świętego o łaski i siły potrzebne na ten czas. Wieczór zakończyliśmy wspólną zabawą przy grach planszowych.

Sobota była dniem najbardziej intensywnym, gdyż na uczestników czekała całodzienna seria wykładów i warsztatów. Tematami spotkań były m.in. relacje interpersonalne, sposoby komunikacji z dziećmi, poznawanie swoich talentów czy wgląd w życie księdza Bosko. Po wieczornym nabożeństwie Liturgii Słowa przedstawiciele poszczególnych placówek zawiązali uroczyście Inspektorialną Radę Młodych na okres dwóch lat. Będą teraz zabierać głos w sprawach dotyczących Inspektorii.
Dzień zakończył się tradycyjnie pogodnym wieczorem, podczas którego wspólnie braliśmy udział w grze „Trzej kłamcy”.

Niedzielny poranek rozpoczął się od Jutrzni, która także jest nowością na tym wydarzeniu. Po jeszcze jednej serii wykładów przyszedł czas na Mszę Świętą kończącą SAS. Liturgii przewodniczył ksiądz Inspektor Marcin Kaznowski SDB, który wygłosił homilię oraz wręczył wyróżnionym wychowankom stypendia salezjańskie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział.

Tekst: kl. Wacław Szymalski SDB
Zdjęcia: Facebook: Salezjanie Inspektoria Krakowska

 

 

 


Podziel się tym wpisem: