Wyniki wyszukiwania dla:

Ten dzień

Dla każdego członka Rodziny Salezjańskiej ten dzień jest wyjątkowy, uroczysty, radosny, po prostu piękny sam w sobie.

Nie inaczej było na Łosiówce. 31 stycznia zdecydowanie wyróżniał się z pozostałych dni (których przecież i tak nie można nazwać “szarą rzeczywistością”). Właśnie wtedy świętowaliśmy uroczystość kogoś wyjątkowego – Ojca i Nauczyciela młodzieży – świętego Jana Bosko.

Żeby uczcić naszego Założyciela należycie, postaraliśmy się odtworzyć klimat pierwszego oratorium na Valdocco – a więc było wszystko to, co rozumiemy przez “klimat salezjański”. Świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy świętej, po uczcie duchowej przyszedł czas na tę dla ciała. Był i czas na gry i zabawy, koncert seminaryjnego zespoły “Łoś Band”, oraz to, co wzbudzało ogromne emocje, czyli tradycyjną Tombolę z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Zakończenie całego dnia modlitwą i słówkiem na dobranoc powiedzianym przez ks. Dyrektora Adama Paszka jest chyba oczywiste.

Wszystko to odbyło się w bardzo rodzinnym gronie, gdyż w tym dniu gościliśmy różne gałęzie Rodziny Salezjańskiej oraz inne grupy: Salezjanów Współpracowników, Michalitów, siostry Michalitki, siostry Salezjanki, Oratorium z Pogrzebienia, młodzież z Pszczyny, oratorium z Nowej Huty, Saltrom, Salezjański Wolontariat Misyjny, Ziemię Boga, a nawet młodzież salezjańską z Irlandii.

Zarówno dla nas samych, jak i dla każdego z przybyłych gości ks. Bosko jest kimś wyjątkowym; kimś, kto pozytywnie “namieszał” w życiu. Mamy za co Jemu dziękować!

kl. Michał Cebulski SDB


Podziel się tym wpisem: