Wyniki wyszukiwania dla:

To są lata 80te i 90te

Wspomnienie świętej Cecylii – patronki muzyki Kościelnej, imieniny kl. Andrzeja i urodziny kl. Trunga zmobilizowały naszą Wspólnotę w we wtorkowy wieczór do radosnego świętowania. Tego wieczoru nasza świetlica zamieniła się w scenę, a hasłem przewodnim było: to są lata 80te i 90te.

Zanim jednak wypełniliśmy naszą kawiarenkę, wszyscy jak jeden mąż, kibicowaliśmy naszej reprezentacji podczas mundialowego meczu z Meksykiem. Emocji nie brakowało, a jeszcze przez długi czas w domach i na ulicach, da się usłyszeć, że tego karnego, to szkoda… w każdym razie, kto oglądał ten wie.

W duchu salezjańskim z boiska udaliśmy się do kaplicy by odmówić Nieszpory ze wspomnienia świętej Cecylii. A chwilę później…

Życzenia imieninowe oraz urodzinowe, w imieniu całej wspólnoty, z ust księdza Dyrektora ks. Adama Paszka, usłyszeli przede wszystkim kl. Andrzej i kl. Trung. Po odśpiewaniu dla nich sto lat, na scenie wybrzmiały z ust prowadzącego, (kl. Pawła Klasy) słowa otwierające część rozrywkową: to są lata 80te i 90te.

Rozpoczęliśmy od piosenek religijnych; polskich i zagranicznych. Następnie, kl. Łukasz Grzenia przedstawił wyselekcjonowane, ważne wydarzenia z tamtego okresu, które miały miejsce w naszej ojczyźnie, a po tej prelekcji mikrofon i scena były już do dyspozycji współbraci.

Muzyka lat 80tych i 90tych jest bliska każdemu mieszkańcowi naszego domu, stąd można było słyszeć echem odbijające się od ścian słowa piosenek: Kolorowych Jarmarków Maryli Rodowicz, Mniej niż zero zespołu Lady Punk czy Przetańczyć z Tobą chcę całą noc Anny Jantar.

Gdy wybrzmiały pierwsze słowa piosenki Zapada zmrok, wszyscy wiedzieliśmy, że już „lądujemy”. Podziękowaliśmy Bogu za radość ze wspólnego świętowania, otrzymaliśmy Jego błogosławieństwo przez ręce ks. Dyrektora i po szybkich porządkach, zakończyliśmy wspólne świętowanie ku czci świętej Cecylii.

Tekst: kl. Dominik Nowak SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB


Podziel się tym wpisem: