Wyniki wyszukiwania dla:

Trzech Króli

O Objawieniu Pańskim mówimy potocznie, że jest to święto Trzech Króli, choć tak na prawdę, tego dnia wspominamy trzy ważne wydarzenia. Po pierwsze, oddanie Jezusowi pokłonu przez mędrców, po drugie, przemienienie wody w wino w Kanie oraz po trzecie, chrzest Chrystusa. Zatem są to trzy okazje to świętowania. Jak przeżyliśmy ten dzień we wspólnocie?

Przed południem ruszyliśmy orszakiem z Wiosek Świata do kościoła dębnickiego, by zacząć dzień mszą świętą. Orszak został zorganizowany przez Salezjański Wolontariat MisyjnyMłodzi Światu“. Do kościoła prowadził nas Król z Wietnamu (kl. Trung Nguyen), który jechał na wielbłądzie, co było wielką zmianą, ponieważ jak dotąd, Król podróżował na słoniu. Pierwszy etap orszaku był dość krótki, trwał około pół godziny. Po dotarciu do kościoła, rozpoczęła się eucharystia. Mszy świętej przewodniczył ks. Andrzej Gołębiewski SDB. Liturgię uświetniła Góralska Orkiestra Dęta, która grała kolędy. Po mszy orszak ruszył w stronę krakowskiego rynku i tam wszystko się zakończyło.

Tego dnia, wydarzyła się jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie,  była to Kolęda. Tym razem nasze pokoje i seminaryjne pomieszczenia święcił ks. Mateusz Koziołek. Przejście po domu odbyło się w bardzo radosnej atmosferze; śpiewaliśmy kolędy, zwiedzaliśmy pokoje naszych współbraci i zbieraliśmy fanty. Standardowo, na każdych drzwiach pojawił się napisz C+M+B 2022.

W taki oto sposób, patrząc na całość zewnętrznie, minął nasz dzień. Natomiast, wewnątrz siebie, każdy z nas przeżył ten dzień inaczej. W każdym razie, mamy nadzieję, że jest to jeden dzień bliżej wieczności i świętości.

Tekst: kl. Radosław Szyłak SDB
Zdjęcia: kl. Michał Cebulski SDB

 


Podziel się tym wpisem: